У Франківську оголосили переможців "Міських Ґрантів"


Сьогодні в Івано-Франківську розповіли про переможців весняної хвилі конкурсу “Міські Ґранти” платформи “Тепле Місто”.

Грантовий фонд склав 80 тис. грн. Максимальна сума грантової підтримки на один проект складає 20 тис. грн. На участь у програмі надійшло 19 заявок. До другого туру пройшло 10 проектів, з яких незалежна комісія обрала п'ять переможців.

“Не може не тішити те, що багато проектів подавалися в культурному напрямку та соціальному спрямуванні. Також залишається тенденція до прогресивної освіти”, - розповіла координатор програми “Міські Ґранти” Христина Магаз.

Переможцями обрали:

1. “Метод Кенгуру” від ГО “Асоціація передчасно народжених дітей “Ранні пташки”. На фінансування проекту виділили 18 тис. 150 грн.

Його метою є популяризувати такий метод виходжування передчасно народжених діток, які народились до 37-го тижня вагітності вагою до 2-х кг. У рамках проекту планують закупити спеціальні крісла та майки для мам у відділення недоношених дітей Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні.

“Метод кенгуру - це спокій мами. Інколи це перший дотик матері і дитини. Такий метод заспокоює малюка і допомагає адаптуватись до навколишнього середовища”, - повідомила представник Асоціації в Івано-Франківську Ганна Ленів.

2. Виготовлення мозаїки анотаційної дошки Наталії Кобринській на вулиці Труша від ініціативи “ФранківськЯкийТребаБерегти”. На фінансування проекту виділили 20 тис. грн.

Його метою є популяризувати історію Івано-Франківська та видатних особистостей міста. Проект передбачає виготовлення і встановлення портрету Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Його планують зробити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок,6, де відбулися перші в Україні збори жіночого товариства.

3. Музична кімната від ГО “Д.О.М.48.24”. На фінансування виділили 19 тис. 932 грн. 

Метою проекту є створення в Івано-Франківську публічного музичного простору. 

“Ми плануємо відкрити кімнату з музичними інструментами у вільному доступі. Кожен матиме змогу прийти і пограти, вибрати інструмент для навчання. У майбутньому ми будемо організовувати індивідуальні та колективні заняття. Також ми надаємо можливість виступити на концертному майданчику місцевим виконавцям”, - розповіла координатор проекту Наталія Наливко.

4. Фотопортрет 2019. 7-й національний бієнале імені Степана Назаренка від Івано-Франківської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. На фінансування відведено 18 тис. грн.

Метою проекту є позиціонувати Івано-Франківськ як столицю фото-руху.
Як розповіли координатори, фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Окрім академічних портретів, на фотоконкурс надходять сучасні роботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів.

5. Концерт до Дня матері “Моїй Матусі” від об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м. Івано-Франківськ “Дружина воїна”. На часткове фінансування виділили 3 тис. 918 грн.

“Ми плануємо проведення концерту за участі дітей учасників АТО для сімей учасників АТО та мешканців міста. Мета концерту відволікти сім'ї ветеранів війни від негативних емоцій, щоб вони поринули у атмосферу свята”, - поділилася засновниця організації “Дружина воїна” Тетяна Фреїшин.

Проекти-переможці будуть реалізовані впродовж наступних трьох місяців.



18 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/