В Івано-Франківську молодь дебатуватиме про національну безпеку


 

Яка модель національної безпеки є найбільш оптимальною для України в умовах нових глобальних викликів? Дати відповідь на це питання спробують студенти прикарпатських вишів, які візьмуть участь 17 лютого у міжвузівські тематичних дебатах, що відбудуться на базі Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за участю керівництва Посольства Республіки Польща в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, області, керівництва обласної та міської влади, директорів та вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів і студентів вищих навчальних закладів та засобів масової інформації Івано-Франківської області.

Ініціатором проведення таких змагань виступив директор Інституту трансформації суспільства професор Володимир Соскін, який спеціально з метою організації їх проведення відвідав нещодавно Прикарпаття.

Як стверджує пан Соскін, дебати складатимуться з двох півфіналів, в яких чотири команди доводитимуть своїм опонентами позитиви та негативи систем колективної безпеки на базі НАТО та ОДКБ, а також фіналу, де переможці півфінальних змагань сперечатимуться щодо «плюсів» і «мінусів» нейтрального позаблокового статусу України. Обирати системи, які доведеться захищати або критикувати учасникам буде жеребкування. Як стверджує київський гість, за досвідом дебатів, вже проведених в інших областях (Кіровограді, Полтаві, Вінниці, Рівному тощо), найгірше доводиться тим, кому випадає шукати аргументи на користь участі України в ОДКБ та позаблокового статусу, оскільки позитивних переконливих аргументів тут, мовляв, знайти важко. Тоді найбільш талановиті студенти компенсували відсутність таких доводів своєю акторською майстерністю.

«Інститут трансформації суспільства, - розповідає В.Соскін, - існує з 1994 року. Раніше ми працювали за принципом: ми говоримо, а нас слухають. Зараз ми розуміємо, що це вже не потрібно і вирішили перейти такий інтерактивних захід, залучивши до них студентів викладачів, держслужбовців, магістрів».

Зі слів політолога, очолювана ним структура не має наміру зупинятись лише на питання участі України в системах колективної безпеки. «Ми думаємо вийти на подальшу співпрацю, - говорить пан Соскін, - Ми говорили про літні школи. Найкращі наші капітани поїдуть в штаб-квартиру Північно-атлантичного альянсу. Крім того, є ще чимало тем для дебатів: адміністративна реформа, реформа місцевого самоврядування, модель креативного міста тощо».



27 Січня 2012 p.
©http://briz.if.ua/