Як боротись із енергетичною імпортозалежністю України - замітки з енергетичного форуму


Днями завершилась найважливіша дискусія в українській енергетиці Ukrainian Energy Forum.

Протягом трьох днів на форумі в Києві порушували ключові питання про відновлювальні джерела енергії та звільнення України від імпортних ресурсів.

Так, CEO-менеджер ДТЕК Максим Тімченко наголосив, що імпортозалежність є “Ахілесовою п’ятою” нашої держави.

“Формула української енергонезалежності полягає в диверсифікації поставок, власному видобутку та зеленій енергії. Ми інвестуємо в цю мету великі фінансові ресурси. Уже вдалось спрямувати 3,3 млрд.$ в українське вугілля, 300 млн. $ - в газ, 700 млн. $ - у відновлювані джерела енергії”, - підкреслив спікер.

Посадовець ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров розповів, що Україна має всі шанси досягти газової незалежності через 5 років. Для цього потрібні три речі: системні інвестиції, технології для підвищення ефективності розробки родовищ та плідна робота з наявним фондом свердловин, який переважно сконцентрований в державних компаніях.

“ДТЕК у 3,3 рази збільшив видобуток газу та у 2,5 рази – вугілля. Ми плануємо збільшити обсяг буріння та просунутись на 7 тисяч метрів. На такій глибині ще ніхто не видобував природні ресурси в Україні”, - зазначив Ігор Щуров.

Що ж стосується відновлюваних джерел енергії, то в ДТЕК роблять велику ставку на зелену генерацію. Представники холдингу стверджують, що це наше майбутнє.

За словами СЕО-менеджера Ігора Генюха, станом на жовтень 2018 року в ДТЕК Мережі нараховувалось 819 домогосподарств, які самостійно виробляють для себе електроенергію, а надлишок продають. Тому наразі задача компанії - розвивати зелену енергію: створити умови для всіх учасників ринку і дати можливість приватним виробникам реалізувати себе в новій ролі.

Крім цього, для ДТЕК пріоритетними є надійність і якість енергопостачання, надання доступу і швидке підключення до мереж та їх автоматизація. Це дозволить керувати усім різноманіттям в системі розподілу, а користувачу отримувати послуги без ускладнень. Digital-технології знизять видатки, адже 80% ефективності енерговитрат пов'язані з автоматизацією.



9 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/