«Врятувати тигра»: документальний фільм від оскароносного Росса Кауфмана безпосередньо з Sundance


Discovery Channel і WWF інвестують $250,000 у збереження популяції тигрів.

Тигр - це велична тварина, що вселяє страх, яка впродовж тисячоліть залишалася символом енергії та сили. Однак протягом ХХ століття цей благородний звір боровся за виживання в умовах цивілізованого світу. У результаті, на сьогодні популяція тигрів на території Азії впала зі 100,000 до 4000.

Проект C.A.T. (Conserving Acres for Tigers) в партнерстві зі Світовим Фондом дикої природи був запущений у 2016 році з метою збереження 1 мільйона акрів землі в Індії та Бутані. Завдяки успішній кампанії вдалося профінансувати ще 1 млн. акрів, що збільшило загальну площу збережених земель до двох мільйонів.

Зараз Discovery і WWF спрямували свої зусилля на збереження національного парку Бікин у Хабаровському краї, який буде показаний у майбутньому документальному фільмі «Врятувати Тигра». Проект С.А.Т. має намір підтримувати популяцію тигрів у парку площею 3,7 млн. акрів, яка майже вдвічі перевищує нинішнє зобов'язання Discovery у збереженні середовища проживання тигрів в Індії і Бутані. Discovery і WWF зобов'язується профінансувати збереження цієї ділянки до 2022 року.

Прем'єра «Врятувати Тигра» відбулася у 2019 році на кінофестивалі «Sundance» у престижному конкурсі документальних фільмів США. Стрічка розповідає історію двох чудових чоловіків з різних історичних епох, які завдяки своїй силі волі та рішучості змінили долі популяції тигрів. Знятий володарями Оскар режисером Россом Кауфманом («Born into Brothels») і продюсером Фішером Стівенсом («The Cove»), «Врятувати Тигра» пропонує глядачам історію відносин між людьми і могутньою твариною.

Кайлаш Санкхала, також відомий як «людина-тигр», провів усю другу половину ХХ століття, поширюючи знання про проблему скорочення популяції тигрів у його рідній Індії на національному та глобальному рівнях. Невпинна боротьба не пройшла даремно – йому вдалося привернути увагу самого прем'єр-міністра Індії Індіри Ганді, у результаті чого в країні заборонили полювання на тигрів та з'явилися заповідники, що охороняються. «Врятувати тигра» покаже історію Санкхали очима його онука Аміта, захисника природи і продовжувача важливої місії, а також Джая Бхатіа, племінника Аміта і правнука Санкхали, який проводить весь вільний час в лісах, що захищав його прадід.

Друга частина фільму присвячена наступнику Санкхала, керуючому Центром з охорони рідкісних видів в WWF. А також мисливцеві Павлу Фоменко, який понад два десятиліття продовжує справу свого індійського колеги на Далекому Сході Росії, рятуючи Амурських тигрів - зникаючий підвид, чиє існування було поставлено під загрозу після розвалу СРСР і поширення браконьєрства. «Тільки мисливець здатний зрозуміти, скільки він втрачає при знищенні дикої природи. Він знає, що одного разу ліс, в який він повертався, може зникнути», - говорить Фоменко, знаменитий мисливствознавець і борець за охорону лісів. Разом зі своєю командою він відправиться в ризиковану подорож для того, щоб повернути в ліс тигренят, якими він опікувався після того як на маму-тигрицю напали собаки.

«У минулому столітті популяція тигрів скоротилася на 95 відсотків, але завдяки ініціативі урядів і людей, які присвятили своє життя збереженню флори і фауни, в Азії з'явилися заповідники, де чисельність диких тигрів починає рости», - каже Джинетт Хемлі, старший віце-президент з дикої природи в WWF. «Наступне десятиліття має вирішальне значення для популяції тигрів. За підтримки Discovery ми зможемо розширювати наші зусилля із захисту диких тигрів в різних куточках нашої планети, таких як національний парк Бікин».

Скорочення чисельності великих Котячих актуальна і для України. "Рись - найбільша кішка України і Європи. Хоча в Європі стан різних популяцій рисі євразійської відрізняється - від стабільного до критичного, в Україні цей вид зменшує свою чисельність. У Карпатах живе максимум 400, а на Поліссі – до 100 особин, і найбільшою загрозою для них є браконьєрство і втрата місць проживання, – зазначила Наталія Гозак, координатор напрямку з охорони рідкісних видів WWF України. – Тому привернути увагу до наслідків браконьєрства і втрати місць проживання, викликаних незаконним вирубуванням цінних лісів, – пора і в Україні, і у всієї світової спільноти ".

«Врятувати тигра» - це одночасно і дослідження бездумного ставлення людської цивілізації до тваринного царства, і надихаючий заклик використовувати наші технології і уяву з метою зробити Землю затишним будинком для всіх видів, що її населяють.

В Україні прем'єра фільму відбудеться 31 березня о 21:00 на Discovery Channel.



7 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/