Делегація з Прикарпаття в Польщі вшанувала пам’ять Вербицького


Минулої суботи чисельна делегація зі Львівщини, Івано-Франківщини і Тернопільщини відвідала Підкарпатське воєводство Республіки Польща, щоб разом з представниками польської влади вшанувати пам’ять депортованих та знищених українців, а разом з тим – автора музики до Державного гімну України Михайла Вербицького.
Насамперед наші краяни у селі Павлокома на Ряшівщині взяли участь у скорботних заходах із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. Тоді підрозділи Польської армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

На заходах були присутні більше півтори тисячі осіб з України. Вони поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям.

Відтак відбулося Богослужіння й у церкві св. Дмитра у с. Явірник-Руський. Саме тут у 1815 році народився Михайло Вербицький. Також українці віддали шану полеглим воїнам УПА, похованим на цвинтарі неподалік.

Згодом делегація з України вшанувала пам’ять творця музики Державного гімну Михайла Вербицького у селі Млини неподалік Перемишля. У цьому селі в 1856 році він став парохом церкви та проживав до смерті – 7 грудня 1870 року.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, учасники меморіальних заходів поклали квіти. Делегати зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний гімн України та «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». На завершення відбулось віче.

«Уявіть собі, що незалежна Україна буда лише в мріях отця Вербицького, коли він писав музику до Гімну України. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам’ять про тих людей живе, доти житиме й Україна. Ми повинні пам’ятати наше минуле, але не забуваймо, що водночас творимо історію. Тут і зараз. В цій історії не буде ворожнечі – нам немає що ділити. Ми йтимемо вперед, у Європі, пліч-о-пліч», - наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич.

Насамкінець зазначимо, що у вересні 2019 року на державному рівні відзначатимуться 75-ті роковини початку депортації українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини із їх етнічних земель. 

Джерело сайт ІФ ОДА



6 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/