В Івано-Франківську відбувся семінар з виборчого права


28 лютого 2019 року, за місяць до президентських виборів, було проведено семінар, мета якого — обговорити забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян.

«Ці заходи повинні довести до суспільства , що вони самі повинні відстоювати свої права, а ми, в свою чергу, повинні допомагати всім охочим. Чим більше людей будуть звертатись до центрів правової допомоги за порадами відповідного характеру, тим якісніша буде робота цих самих центрів», — розпочав семінар Євчук Михайло Миколайович, директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області.

Модератором виступив Володимир Ковальчук — заступник директора Івано-Франківського Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У порядку денному розглядалися теми, безспосередньо зв’язані з очікуваними виборами Президента України. Так, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ВГО «Опора» Зорян Пілянський, розповідав про права виборців та правові наслідки, які наступають у випадку їх порушення, а також наводив приклади найбільш частих правопорушень під час виборчого процесу і висував основні алгоритми реагування на них. Після виступу спікера учасники події обговорювали цю тему, зокрема кожен охочий міг поставити йому запитання.

«У нас, на жаль, немає законодавчої любові до суспільства. Маніпуляція — невід‘ємна частина виборчого процесу. І, якщо направити максимум зусиль на цей пункт, тоді все дійсно може помінятися у кращу сторону», — до дискусії приєднався проректор університету ім. Короля Данила з соціально-виховної роботи, Олег Андрухів.

«До 25 березня ми можемо змінити щось, щоб голосувати за місцем знаходження, а не виборчої адреси».

З не менш цікавою темою виступила адвокат і по сумісності начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення якості її надавачів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області — Мирослава Аннюк. Вона проаналізувала спрощення процедури голосування для громадян, місцезнаходження яких відрізняється від місця їх реєстрації, а також розповіла про нюанси, які стосуються жителів тимчасово окупованих територій, Автономної Республіки Крим та людей, що тимчасово знаходяться закордоном під час виборів. «У такому разі, особа має повне право обрати ту виборчу дільницю, яка буде їм більш зручна», — пояснює пані Мирослава.

При колективному обговоренні учасники семінару активно висували пропозиції щодо врегулювання правового захисту виборців і заповнення його прогалин.

Перед завершенням події начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Ігор Владика розповів про те, як саме можна перевірити себе на предмет включення до Державного реєстру виборців, а також розглянув проблему ID-карток. У своєму виступі пан Ігор повідомив, що перевірити себе можна як в електронному вигляді, так і в відділі Єдиного державного реєстру (у Івано-Франківській області таких є 20 філій). Щодо ID-карток, він підмітив значний недолік цього виду документів, адже в них не вказується місце реєстрації особи, а це може негативно відбитися на процесі виборів у тій чи іншій виборчій ділянці. Розглядалось і питання осіб, що померли та особливості їх вилучення зі списків виборців. Ігор Михайлович назвав цифру виборців в Івано-Франківській області — 1 820 825 осіб.


 



1 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/