Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)


У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди не дають собі звіту, що самі застосовують руйнівні маніпуляції щодня. Одне з правил бойового НЛП (направленого на руйнування чогось) – комунікація може бути токсичною та нищівною, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте. Особливо, якщо не усвідомлюєте.

Тренер з НЛП Євгенія Бардіна розповідає, що одна з її місій - вчити людей усвідомлювати, що вони чи з ними роблять у процесі спілкування. Тоді можна вчасно зупинити шкідливий процес - не псувати відносини, особистість людини, не руйнувати її цілі, ідеали. Часом ми починаємо «заподіювати добро» і, «турбуючись», отримуємо зворотну від очікуваної реакцію - наші рідні втрачають ініціативу, віру у себе. Все це після спілкування з нами. Маніпуляції – лише частина НЛП. 

Інша частина - робота над собою, над своїми ідеями, мріями, проблемами, блоками. Дозволяє людині, після проходження курсу, ставати ефективнішою, вільнішою, отримувати необхідні бажані ресурси. Люди вчаться бути відповідальним за своє спілкування, бути яскравішими, кращими, гідними своїх цілей. Тренують себе, щоб отримувати те, ради чого прийшли у цей світ. 

Євгеніє, а як ти прийшла у цю професію?

Навчалась на курсі «НЛП-практик» і на 5 модулі проходили техніку визначення своєї життєвої місії. Ця вправа виконується у трансі і дозволяє відчути, побачити власну місію. Мій результат мене здивував, адже я мала кардинально змінити своє життя і стати тренером. Це був зухвалий інсайт, бо навіть не уявляла з чого починати. Та коли виходиш за рамки свого звичного буття, мислиш масштабно і бачиш грандіозні перспективи – наче починаєш заново народжуватись, наче тільки зараз починаєш дихати у цьому світі, і це нереальне натхнення. Зрозуміла, що я не можу цього не робити. І навіть якщо завтра останній день на землі – я буду займатись саме цим. Ризикнула і ось займаюсь. 

А як натрапила на курс «НЛП-практик»?

Цікава історія. Я допомагала своєму другу - меру міста Миколаєва, тоді він був просто кандидат у мери. Мені хотілось допомогти йому досягти його цілей, а знань бракувало. І це одна з причин. Мені хотілось бути для нього максимально ефективною. Ми дружили, він був політиком початківцем, а я початківцем в НЛП. Цей симбіоз дав добрі результати.
Окрім цього, я працювала журналісткою і спілкувалась з цікавими особистостями, брала інтерв’ю у відомих тренерів з НЛП. Вони відкрили для мене світ можливостей цієї науки. Це і Алуніка Добровольська, і Юрій Чекчурін, і Михайло Пелехатий, і Юрій Мощін. Вони показували, як можна працювати зі своїм мозком, аби отримувати потрібні результати. І я не могла не надихнутись. 

Яка це професія – тренер з НЛП?

Безконечної віри у людину. Будь яка людина приходить на НЛП практик чи будь який тренінг зі своїм вантажем проблем, своїми помилками, невдачами. Тренер бачить те, що є і що може бути. Я помічаю те найкраще, що може досягти людина, але зараз просто не знає як. Знайомлюсь з двома людьми водночас – тим, хто прийшов і якою людина виходить після тренінгу. Одна техніка може змінити життя людини, одне слово - змінити сприйняття, один жест - поміняти відношення до самого себе. Для мене професія НЛП тренера – це професія любові у кращу версію людини. 

Як цьому навчитись? Як стати тренером з НЛП?

Є базовий курс – «НЛП-практик», потім йде підвищення кваліфікації – «НЛП-мастер». На даний момент діє у Києві. І найвища ступінь – «НЛП тренер».



25 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/