Портрет професії. Інженер з якості


У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії.

Чи задумувалися ви коли-небудь, що б могло трапитися, якби у вашому авто у критичний момент не спрацювала подушка безпеки? І не через технічний стан машини, а просто через неякісний провід.

Насправді, виробники автомобілів дбають про якість навіть найдрібнішої деталі, найменшого дротика, перевіряючи належність їх виготовлення на кожному етапі. Організацією, плануванням такої перевірки займаються інженери з якості. Саме від їхньої компетентності залежить, наскільки надійним буде ваше авто. Про тонкощі професії розповідають керівник відділу якості Івано-Франківського заводу Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед (TE Connectivity) Віктор Горін та його заступниця Тетяна Боднар. 

- Наш завод TE Connectivity виготовляє кабельно-провідникову продукцію для автомобілів відомих світових брендів. Це і кабелі до подушок безпеки, для радіо, GPS, антен, освітлення. Якість повинна бути бездоганною, адже від цього часто залежать людські життя, - каже Віктор Горін. – Наприклад, головна функція кабелю у подушці безпеки - передавати електричний сигнал. Відповідно, спочатку ми повинні розробити технічну документацію з усіма електричними параметрами і забезпечити такий процес, який буде запобігати виготовленню невідповідної продукції. Це основне завдання інженера з якості. Бо, насправді, найперше відповідають за якість оператори, які безпосередньо працюють на виробництві. Наше завдання донести до них інформацію, якими повинні бути вироби і якої якості. Ми визначаємо, яке обладнання необхідне для контролю процесу виготовлення продукції, методи контролю, а також частоту перевірки. Уся наша продукція 100-відсотково проходить перевірку електричних параметрів за допомогою електричного тестування. Всі браковані вироби відразу знищуються. 

Інженери з якості розробляють необхідну для виробництва документацію на основі креслень і специфікації замовника.

- Тому інженер з якості повинен вміти читати креслення, володіти просторовим баченням, розуміти математику, вміти працювати в команді, - додає Тетяна Боднар. - Сьогодні потрібне ще й знання англійської мови як мінімум на середньому рівні. Наша компанія є міжнародною компанією, тому креслення і специфікацію доводиться читати англійською. Крім того наші замовники (найбільші світові автомобільні корпорації) часто проводять навчальні тренінги за кордоном для працівників (також англійською). 

- Ми і самі багато часу приділяємо навчанню оскільки вимоги та стандарти в галузі постійно змінюються, а отже вимагають постійного розвитку та вдосконалення. Будь-який інженер з якості повинен розуміти процес виготовлення продукції. Тому кожен новий працівник перший тиждень обов’язково працює на виробничій лінії.

- Щоб стати хорошим інженером з якості і зробити кар’єру, треба постійно вчитися, - запевняє Віктор. - Я теж починав в TE Connectivity, як простий інженер-метролог, навчався та будував кар’єру в компанії. Ми запрошуємо студентів на оплачувану практику, випускників на піврічне стажування. Після успішного їх проходження людина може продовжити кар’єру в компанії. Також плануємо впровадити дуальне навчання, коли студент теорію вивчає в університеті, а практичні навички здобуває у нас на заводі.



22 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/