У Бурштині відбувся Форум «органічної» освіти


З ініціативи Бурштинської міської ради в Бурштині відбувся Форум «органічної» освіти «Нова українська школа: реалії та перспективи» для вчителів, які зацікавлені у впровадженні змін в освіті, зокрема в початковій школі.

У заході взяв участь і виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук

У своєму виступі перед учасниками заходу Юрій Стефанчук наголосив: «Дуже важливо постійно обговорювати реформи, які впроваджують у країні, з практиками, тим паче освітню реформу, адже вона стосується нашого майбутнього – дітей. Як показує практика, батьки вибирають школи не за критерієм територіального розташування, а з огляду на якість надання освітніх послуг. Тому нині у закладах освіти важливо якісно впроваджувати стандарти Нової української школи не тільки з точки зору технічного забезпечення, а й перепідготовки вчителів, що навчатимуть дітей. Уже сьогодні органи місцевого самоврядування дофінансовують школи з власних доходів, попри те, що в Держбюджеті України передбачено освітню субвенцію і додаткову дотацію. Цього року ще закладено 1 млрд. грн. на оснащення класів Нової української школи, а також 265 млн. грн. для підвищення кваліфікації вчителів».

За словами Юрія Стефанчука, реформа освіти, яку впроваджують в Україні, спрямована на розвиток дитини та поліпшення надання освітніх послуг. Зокрема на Прикарпатті освітня реформа має добрий початок і відповідно обнадійливі перспективи.

Тренер Нової української школи Галина Адамович у розмові з журналістами зазначила: «Форум «органічної» освіти, що відбувся в Бурштині, зібрав ініціативних педагогів області, учителів початкових класів, регіональних тренерів Нової української школи. На кількох дискусійних панелях та тематичних платформах освітяни мали можливість переосмислити суть реформи Нової української школи, необхідність впровадження змін, подумати над подальшими кроками реалізації компетентнісного підходу в освіті, інтегрованого навчання, формування розвивального освітнього середовища для дітей. Цей Форум став прикладом нової форми професійного розвитку вчителів, посилення горизонтальних зв’язків між педагогами, які прагнуть змін».

Оксана ПРОЦЮК
 



18 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/