На Прикарпатті вперше говорили про голосування


У рамках інформаційної кампанії «Я маю право голосу» заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук разом з начальником відділу ведення Державного реєстру виборців Івано-Франківської міської ради Христиною Дзюбак 13 лютого завітали до юридичного відділення Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Метою бесіди було поглиблення та розширення знань студентів про можливості перевірки своїх даних у Державному реєстрі виборців, що необхідно робити при виявленні не включення до списку виборців або дані вказані невірно, як голосувати не за місцем реєстрації, про юридичну відповідальність.

На початку тематичної зустрічі заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук повідомив, хто має право голосу та про порядок голосування на виборах Президента України. Він зауважив: «На початку лютого розпочалося опитування молоді щодо обізнаності про свої виборчі права, яке проводиться U-Report Ukraine спільно з Міністерством юстиції України та Громадським холдингом «ГРУПА ВПЛИВУ». Станом на 12 лютого, в опитуванні взяло участь понад 11 тис. молодих людей. Ось проміжні результати: 57% молодих людей обов’язково візьмуть участь у виборах Президента України 31 березня 2019 року, 13% осіб зазначили, що точно не братимуть участі; 24% осіб знають, як перевірити себе у списку виборців, не знають, але хочуть дізнатись, як це зробити – 54%; 54% не ознайомлені із процедурою зміни місця голосування.

Загалом, як видно, 54% прагнуть дізнатися, як перевірити себе у списках виборців, і стільки ж не ознайомлені з процедурою зміни місця голосування, а отже потрібно посилювати інформаційно-просвітницьку діяльність».

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Івано-Франківської міської ради Христина Дзюбак розказала як можна перевірити внесені до Реєстру дані про себе на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно впродовж однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації. Вона наголосила: «У першу чергу це стосується виборців: 1) які змінили прізвище, ім’я чи місце проживання; 2) яким у 2015-2019 роках виповнилось 18 років, які голосуватимуть вперше; 3) які виявили неточності у своїх персональних даних під час голосування на попередніх виборах; 4) які мають інформацію про помилкове включення до списків інших осіб, які не проживають за адресами, вказаними у списках виборців; 5) які перебували на консульському обліку за кордоном та при вибутті в Україну не знялись з консульського обліку в МЗС, відбували покарання в УВП, проходили стокову службу».

Фахівець Регіонального центру звернув увагу, що при собі необхідно мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – документ, що підтверджує ці зміни.

Дуже актуальним було питання щодо змоги проголосувати за місцем проживання або ж перебування на день виборів. Молоді порекомендували звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування виборця. Особлива увага зверталась на термін подачі такого звернення, куди подається заява про тимчасову зміну місця голосування та які необхідні для цього документи.

Студентів, які голосуватимуть вперше, попередили про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства України про вибори. Володимир Ковальчук повідомив, коли розпочинається передвиборча агітація, що повинні містити друковані матеріали передвиборчої агітації. Він наголосив на відповідальності за підкуп виборця ˗ одержання виборцем або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення будь-яких дій, пов'язаних з реалізацією свого виборчого права або права голосу, а також за здійснення передвиборної агітації шляхом надання неправомірної вигоди.

З молоддю обговорили різні можливі ситуації, пов’язані з виборчими правами громадян та способи їх здійснення та захисту.

Джерело 



15 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/