Ідентичність у літературі: Франківське видавництво видасть альманах «MONO»


«Полінаціональні письменники – одна з найбільш суперечливих тем у період безумовного розподілу на «наших» та «чужих», проте MONO спробує знайти точки перетину у цій площині – ми будемо говорити про міжкордонну літературу, як ознаку спільного.Гоголь – український письменник чи російський? А Булгаков? Чи впливає «національне питання» на якість створеного тексту, чи зміниться “Майстер і Маргарита”, якщо Булгаков врешті виявиться, скажімо, французом? І з іншими так само. Чи має значення кому належить Бруно Шульц – Польщі, Україні чи, може, Ізраїлю? І чи належить він комусь взагалі?», - десь такі питання буде ставити видавництво у майбутній книзі.

У 2019 році нове та не зовсім класичне видавництво «Цивілізація» розпочинає серію видань «MONO», об’єднаних питанням ідентичності у літературі. MONO– це альманах, у якому буде надруковано шість інтерв’ю, про трьох польських письменників, які народились і жили на території сучасної України – Станіслава Вінценза, Бруно Шульца, Зиґмунта Гаупта. Респонденти у цих інтерв’ю – Юрій Андрухович, Тарас Возняк, Віра Меньок, Андрій Павлишин, Тарас Прохасько, Андрій Шкраб’юк – перекладачі. MONO вийде під логотипом видавництва Цивілізація.

 «Найважливіший висновок, до якого я прийшов під час роботи – пластичність політичного кордону – так чітко це усвідомлення не поставало переді мною ніколи раніше, після жодного геополітичного конфлікту, навіть після подій 2014-го.Роботу над MONOя почав у 2015 році в рамках стипендіальної програми Міністра Культури і Національної Спадщини Республіки Польща GaudePolonia», - пише автор та упорядник альманаху, творець «Цивілізації» Роман Малиновський.

Над візуальним супроводом проекту працювали художники Sergiy Radkevich, Olena Zen та Andrew Sakun. На зображенні – макет обкладинки, створений Андрієм Сакуном.

Напередодні виходу паперової версії MONO фрагменти інтерв’ю – сегменти, присвячені темі культурної ідентичності – будуть опубліковані на ресурсі KORYDOR. Вже сьогодні з’явилась перша публікація інтерв’ю з Тарасом Прохаськом про Станіслава Вінценза під назвою «Єдиний субконтинент».



13 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/