У Києві презентували книгу про франківське мистецтво


 Сьогодні, 11 лютого, у арт-центрі «Я Галерея» відбувся фінісаж виставки Ростислава Котерліна «Людське, художнє». На закритті презентували альбом про незалежне мистецтво Івано-Франківська «Перший відмінок». Розповідали про франківське мистецтво Анатолій Звіжинський та Ростислав Котерлін за участі Павла Гудімова.

Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

Альманах, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.

На початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.

Окрім великої кількості виставок, починаючи зі знакової «Провінційний додаток No2», художники цього кола писали тексти, книги, організовували перформативні акції, видавали альманах «Кінець кінцем», знімали відео, а також брали участь у міжнародних проектах.11 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/