Прикарпатським аграріям не вистачає зерновозів


Наприкінці минулого – початку цього року аграрії області зіштовхнулися із проблемою нестачі зерновозів для перевезення врожаю зернових 2018 року. Найгостріше це питання постало у Городенківському та Рогатинському районах, де розташовані найбільше елеватори, в яких зберігається до півмільйон тонн зерна.
Через перебої із поставкою продукції аграрії, які уклали прямі контракти із міжнародними трейдерами, порушують терміни поставок зернових, а отже втрачають фінансовий ресурс. Окрім того, невдовзі на Прикарпатті розпочнеться посівна кампанія, тож сільськогосподарським підприємствам необхідні кошти для її проведення, зокрема, й для закупівлі мінеральних добрив.

З метою вирішення даної проблеми під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулася нарада, участь у якій взяли голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Приймак, керівники профільних департаментів ОДА, керівники сільськогосподарських підприємств області та регіональної філії Львівської залізниці.

Зазначалося, що впродовж останнього кварталу станції «Городенка-Завод», на якій відбувається відвантаження зерна із елеватора ПП «Агрофірма «Вільхівці», було надано лише 7 відсотків вагонів від потреби. Така ж ситуація склалася і в Рогатинському районі.

За словами керівників сільгосппідприємств, залізничні перевезення є оптимальним варіантом транспортування зерна, оскільки обсяги продукції є значними і перевозиться вона на далекі відстані – до портів. Автоперевезення, окрім фінансових затрат, має негативний вплив і на стан дорожнього полотна автомобільних доріг. Тому транспортувати зерно вантажними автомобілями є невигідним як для керівників сільгосппідприємств, так і для області в цілому.

Зі свого боку керівництво регіональної філії Львівської залізниці стверджує, що для вирішення даного питання на залізниці бракує зерновозів. Разом з тим, в Укрзалізниці триває робота щодо оптимізації системи перевезень. Тож найближчим часом планується і закриття деяких залізничних станцій.

«Минулого року в області зібрано рекордний урожай зернових – близько 800 тисяч тонн, - підкреслила Марія Савка. – Тож забезпечити систематичні залізничні перевезення зернових – це дати змогу аграрному бізнесу розвиватися, тим самим, наповнювати місцеві бюджети, гарантувати робочі місця жителям краю».

 Джерело



6 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/