Павло Семенів: Прикарпаття має перспективи у боротьбі із раком


Сьогодні в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбувся брифінг до Всесвітнього дня боротьби проти раку. На зустрічі заступник головного лікаря Прикарпатського онкологічного центру Павло Семенів розповів про стан захворюваності та профілактику онкозахворювань серед населення за останній рік.

За його словами, захворювання раку - це друга по смертності хвороба після серцево-судинних захворювань.

Павло Семенів розповів, що станом на 2018 рік в області діагностовано 4087 випадків раку. Захворюваність склала 297,3 на 100 тисяч населення - це нижче ніж середньоукраїнський показник. На 1 січня 2019 рік в області обліковано 26 тис. 493 онкохворих, близько половини з них числяться у списку більше 5 років.

Наша область відноситься до територій, де онкозахворюваність найнижча в Україні”, - зазначив Павло Семенів.

Онкохірург назвав найбільш поширені ракові захворювання серед населення.
У жінок найчастіше діагностують рак грудної залози - 368 випадків на рік. Друге місце серед онкозахворювань - рак шкіри. Часто у жінок виявляють рак тіла матки - 200 випадків у рік. Також діагностують рак товстого кишечника та шийки матки.

Більшість із цих випадків можна попередити та діагностувати на ранніх етапах, оскільки наявність таких пухлин перевіряється на щорічному гінекологічному огляді.
Також кожна жінка повинна знати методи самодіагностики раку грудних залоз
”, - зазначив Павло Семенів.

За словами лікаря, перше місце серед онкологічних захворювань у чоловіків посідає рак легень - більше 300 випадків на рік. На другомі місці - рак простати, він діагностується у 190-200 випадків кожного року. Часто при обстеженнях виявляють немеланомний рак шкіри та рак прямої кишки.

Стосовно захворюваності раку у дітей, лікар зазначив, що найбільше діагностують лейкемію (рак крові). За останній рік в області обліковано 24 дитини: 10 хлопчиків і 14 дівчат.

Щоб застрахувати себе від ризику загострення раку - потрібно проходити повне профілактичне обстеження. У такому випадку є можливість попередити поширення ракових пухлин та вилікувати захворювання на першій його стадії”, - наголошує онкохірург.

Лікування захворювання раку проходить у Прикарпатському клінічному онкологічному центрі. Хворих з лейкемією лікують у гематологічному відділі обласної клінічної лікарні. Люди, у яких діагностовано пухлини мозку, отримують лікування на базі нейрохірургічного відділення обласної лікарні.

Також Павло Семенів зазначив, що на сьогоднішній день на Прикарпатті є томограф потужністю 0,3 Тл. Даний апарат не в повній мірі відповідає медичними вимогами. Через це інколи лікарі змушені спрямовувати пацієнтів на обстеження в інші області, де є більш новітнє обладнання.

Прикарпаття має перспективи у боротьбі із раком і ми продовжуємо покращувати умови лікування для наших краян. Сподіваємося цього року придбати сучасний магнітно-резонансний томограф потужністю 1,5 Тл. Він дасть можливість не лише діагностувати, але й моніторити за пацієнтами”, - розповів Павло Семенів.

Також онкохірург сподівається на придбання лінійного прискорювача для проведення променевого лікування.



5 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/