Комерційна нерухомість в Івано-Франківську. Окупність та пропозиції


Аналітичний центр будівельної компанії «Благо» дослідив актуальні пропозиції на ринку комерційної нерухомості Івано-Франківська. Лідерами за попитом залишаються торговельні приміщення з оптимальним терміном окупності 3-5 років. На другому місці – офісні приміщення (7-9 років окупності), менш затребуваною є нерухомість готельно-ресторанного та складського типу із терміном окупності більше 15 років.

Розмаїття пропозицій та динаміка цін на нежитлову площу визначається багатьма чинниками, про які йтиметься нижче.

Локація

Відповідно до місця розташування розрізняють комерцію у центрі та у спальних районах. Історична частина міста – «стометрівка» – є осередком ділового життя Прикарпаття, тут розташовані головні державні установи та приватні комерційні структури. Тому великим попитом користуються приміщення адміністративно-офісного та торговельного призначення. Друге кільце охоплює довколишні центральні вулиці (Незалежності, Бельведерська, Шевченка, Грушевського), де пропонується елітна нерухомість для бізнесу. Активним попитом на торговельні та офісні приміщення користується ЖК Royal Hall, що розмістився поблизу найбільшого міського парку ім. Шевченка.

У приміських районах квартальні забудови мають розвинену внутрішню інфраструктуру. Широким попитом тут користуються приміщення під супермаркети, фітнес-клуби, СПА-центри.

Перша лінія комерції – найпрестижніший та найзатребуваніших сегмент, оскільки тут акумулюється активна пішохідна зона та стабільний грошовий потік. Відповідно вартість такої нерухомості стартує з позначки 1000$ м².

Поверх

Традиційно найдешевшим є цокольний (нульовий) поверх, який переважно має велику площу( 100-300 м²), низький рівень сонячного світла. Тут розміщуються зазвичай торгово–розважальні заклади. Вартість цокольного поверху сягає 500 $ м² – 1300$ м².
Перший та другий поверх мають широкий спектр застосування. Вища вартість тут мотивована престижністю та більшим попитом.
Ціна першого поверху коливається в діапазоні 800 – 2500$ м². Другий нежитловий поверх коштуватиме 700$ – 120$ м², а третій – від 700$ до 110$ м².

Історична будівля та новобудова

Вторинний ринок тримає покупця низькою ціною, котра однак залежить від стану будівлі, наявності ремонту, справності комунікацій. У центрі більшість старих будівель належать до пам‘яток архітектури, тому на орендарів та власників поширюються обмеження щодо зміни фасаду.

У новозбудованих житлових комплексах використовують монолітно-каркасний тип будівництва, що надає підприємцям ширші можливості зонування простору, відповідно до потреб бізнесу.
Купити якісне комерційне приміщення в Івано-Франківську можна у ЖК Паркова Алея, Comfort Park, містечку «Соборне» від будівельної компанії «Благо».5 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/