У Франківську охоронці пам'яток замінюють автентику на пластик


Днями у Івано-Франківську на Шептицького, 3 замінили старі автентичні двері на сучасні пластикові.

Все б нічого, якби не факт, що будинок є частиною архітектурного ансамблю історичної площі. ЇЇ щорічно відвідують тисячі туристів.

Також у місті діє тенденденція на відновлення історичної спадщини. Чимало занедбаних дерев'яних дверей останнім часом відреставровано, і тепер вони - частина архітектурної окраси міста.
На додачу, приміщення в якому замінили двері належить Раді Івано-Франківської обласної організації українського товариства охорони пам'яток історії та культури.

Журналіст БРІЗ намагався взяти коментар у працівників Ради. На жаль, у приміщенні були тільки наймані майстри.

За їх словами, до заміни дверей вони не мають відношення. Також, один із майстрів зазначив, що наскільки йому відомо - тут має бути зовсім інша організація.

Пост із обуренням у фейсбуці опублікував Мар'ян Слабінога. Під фото дверей “до” і “після” назбиралось чимало критичних коментарів. Містяни також проти руйнування старовинної пам'ятки.

Ініціатор руху “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич розповіла, що з питанням реставрації дверей до них ніхто не звертався. Активістка бачила, як двері завантажили у машину для вивозу сміття і попросила робочих їх не викидати.

Сподіваюся вдасться домовитися про реставрацію і повернення їх на історичне місце. Двері виглядають добротно, немає змісту їх замінювати”, - наголосила Марія Козакевич.4 Лютого 2019 p.
©http://briz.if.ua/