У Косові відкрилася виставка робіт студентів Вижницького коледжу


Хто був студентом, пам’ятає хвилюючі моменти підготовки до захисту дипломної роботи. А тепер уявіть, що готуєтесь ви не у бібліотеці, і не з підручниками, а за справжнім ткацьким верстатом, на якому ткала килими ваша прабабуся, або ж увесь семестр вирізаєте різцями вигадливі гуцульські орнаменти на поверхні дерев’яної скриньки. Чи ще цікавіше – важким молотом виковуєте у кузні вишукані квіти з металу.

Саме так готуються до захисту диплому студенти, які обрали професію майстра народного мистецтва. Закладів, де можна здобути таку спеціальність в Україні не багато. Однією з таких навчальних установ є Коледж прикладного мистецтва імені Василя Шкрібляка у місті Вижниця на Буковині. Тут з покоління в покоління, ось уже 113 років, вивчають, зберігають та примножують унікальну мистецьку спадщину гуцулів Буковини. Заклад названий іменем одного із своїх засновників та перших викладачів - знаного гуцульського майстра художньої різьби Василя Шкрібляка з гірського села Яворів на Косівщині.

У Вижницькому коледжі здобувають професійну мистецьку освіту майбутні майстри художнього ткацтва, моделювання та конструювання одягу, обробки дерева та металу. Також навчальний заклад пропонує такі спеціальності як дизайн і образотворче мистецтво.
Щороку адміністрація навчальної установи влаштовує виїзні виставки курсових та дипломних робіт студентів. Цими днями таку експозицію презентували в Косові, у Музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. На виставці представлено понад 90 творів у різних техніках. Це гобелени, колажі, батик, вишитий та тканий одяг, рушники. Поряд з текстилем експонуються дерев’яні різьблені скриньки і декоративні набори, ковані композиції та елегантні ювелірні прикраси. Усі вироби – дипломні роботи минулорічних випускників Вижницького коледжу.

Косів’яни завжди дуже тепло сприймають творчість своїх сусідів з Вижниччини, адже карпатські містечка пов’язує і історія, і особлива пошана до багатовікових традицій народного мистецтва.

Презентація виставки дипломних робіт Коледжу відбулася в колі однодумців. Привітати колег прийшли викладачі та студенти Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, народні майстри, представники місцевої влади.

Вікторія Яремин
завідувач Косівського музею народного
мистецтва і побуту Гуцульщини



31 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/