На Прикарпатті у 2018 році виявлено 9 організованих груп


У 2018 році під процесуальним керівництвом прокуратури викрито 9 (6 – у 2017 році) організованих груп, члени яких скоювали злочини у сфері грального бізнесу, незаконного обігу наркотичних засобів та підакцизних товарів, фіктивне підприємництво, шахрайство в аграрному секторі, а також умисне вбивство, розбійний напад у складі банди та вимагання.

Так, прокуратурою області 16.11.2018 скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо п’яти осіб, які обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання організованою групою чужого майна з погрозою насильства над потерпілим), ч. 2 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 162 КК України (незаконне проникнення до житла із застосуванням насильства), ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Встановлено, що протягом 2017-2018 років організована група, яка складалася з восьми осіб – жителів Івано-Франківської області віком від 30 до 40 років, займалася вимаганням грошових коштів у місцевих підприємців шляхом погрози насильства над потерпілими, незаконним заволодінням транспортними засобами та незаконним проникненням до житла, вчиненим із застосуванням насильства.

Чотирьох осіб затримано та обрано їм запобіжний захід у виді тримання під вартою, ще одному учаснику організованої групи обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту, трьох осіб оголошено в розшук.

У ході проведених обшуків під час розслідування вказаного кримінального провадження вилучено 14 набоїв до вогнепальної зброї, засоби стільникового зв’язку, за допомогою яких учасники організованої групи здійснювали координацію дій на місцях скоєння злочинів.

Завдяки скоординованим заходам прокуратури області та ГУНП в області виявлено та знешкоджено діяльність 6 учасників банди, які із застосуванням вогнепальної зброї скоїли ряд особливо тяжких злочинів – умисне вбивство, розбійні напади та готування до їх учинення на території Івано-Франківської області. Обвинувальний акт у цьому провадженні в жовтні 2018 року скеровано до суду.

Загалом у суди скеровано 9 обвинувальних актів (7 – у 2017 році) у кримінальних провадженнях про вчинення злочинів організованими групами, у яких повідомлено про підозру 28 особам.

Діями членів організованих груп заподіяно збитки на суму 436 тис. грн, з метою забезпечення їх відшкодування накладено арешт на грошові кошти на банківському рахунку в сумі 255 тис. грн, заявлено позов на 316 тис. грн.

Судами з постановленням обвинувальних вироків розглянуто 5 кримінальних проваджень, засуджено 10 осіб, із них 3 – до реального позбавлення волі, 7 – до штрафу (відповідно до санкції статті обвинувачення).

У всіх розглянутих кримінальних провадженнях підтверджено кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину організованою групою».


Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області
 28 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/