На Прикарпатті штрафують за сексистську рекламу


Учора, 17 січня, на прес-конференції від Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області обговорювали питання порушення законодавства про рекламу.

За 2018 рік сектором контролю за рекламою досліджено 520 рекламоносії. Із них у 44-ьох випадках виявлено порушення законодавства про рекламу. У результаті було прийнято 40 рішень про накладення штрафу на загальну суму 36,9 тис. грн. 

«За час перевірки ми зрозуміли, що треба зібрати усіх, хто займається рекламою і провести для них семінари, надати рекомендації. Щоб люди, перш ніж розміщувати чи пропагувати щось, враховували у своїй роботі основні критерії реклами», - Роман Гурський.

Основні порушення, які були виявлені у ході перевірки:

- зовнішня реклама алкогольних напоїв, здебільшого пива;

- реклама про знижки, що не відповідала вимогам змісту;

- розміщення зовнішньої реклами без відповідного дозволу органу місцевого самоврядування;

- реклама методів лікування, що не містила визначеного законодавством тексту попередження;

- розповсюдження реклами послуг з ворожіння та гадання;

- реклама, що містить інформацію або зображення, що порушує етичні, гуманістичні та моральні норми, нехтує правилами пристойності, містить твердження, які є дискримінаційними за ознакою статі.

Три справи щодо порушення законодавства про рекламу направлено до Держпродспоживслужби. Було прийнято рішення накласти штраф у розмірі більше 1 млн. грн. 

Найбільше штрафів накладено на реклами із ознаками сексизму. Зокрема,
оштрафували: 

- київського рекламодавця - радіокомпанію (назву не вказано, оскільки рішення суду ще не винесено) на суму 980 тис. грн.;

- рівненське приватне підприємство «ПП «Брама»» - 8 тис. грн.;

- ТОВ «УНІБРУК» Долинського району - 150 тис. грн.

Зміст порушення полягав у використанні жіночого тіла, як сексуального об’єкта, що немало безпосереднього відношення до продукту.

До прикладу, ТОВ «УНІБРУК» рекламував бруківку. Продукт прирівнювався до жіночого тіла, про що свідчив надпис «бруківка з ідеальними параметрами». 

Також часто зустрічаються рекламні щити, на яких зображено оголених дівчат з будівельними інструментами.

«Навіщо молодій жінці у купальнику тримати перфоратор? Якби вона накрилась накидкою і тримала дитину – це я розумію…» - обурився начальник Головного управління Держпродспоживслужби Прикарпаття.

Олександра Сусяк, для БРІЗ


 



18 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/