На Прикарпатті зафіксували випадки лептоспірозу


Про це сьогодні, 17 січня, повідомив на прес-конференції начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. На зустрічі Роман Гурський розповів про ветеринарну медицину і безпечність харчових продуктів на Прикарпатті.

Станом на 2018 рік Івано-Франківська область знаходиться у числі областей, де не зафіксовано випадки африканської чуми свиней.

На даний час проблема виникає у захворюванні тварин на сказ. За 2018 рік зафіксовано 22 неблагополучних пункти. Проте, це на 25 пунктів менше ніж у 2017 році.

«Завдяки співпраці з лісовим господарством та мисливськими товариствами нам вдалося протягом 2018 року зменшити численність червоної лисиці. Ці тварини є резервуаром вірусу сказу» - зазначив Роман Гурський.

Ще однією проблемою на Прикарпатті є випадки лептоспірозу (гостра інфекційна хвороба у тварин, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки тощо. Може передаватися людині - авт.) та хвороба Ауєскі (псевдоска́з, або інфекці́йний бульба́рний пара́ліч – авт.).

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби Прикарпаття, за допомогою спеціалістів було оздоровлено 18 неблагополучних пунктів і завершується оздоровлення 5 пунктів по сказу. Також оздоровлено 3 н/п і завершується оздоровлення 1 пункту по лептоспірозу. У профілактичних цілях проведено 2 млн. 459 тис. вакцинацій.

Під час проведень ветеринарно-санітарної експертизи було знезаражено 1219 кг м’яса та 660 кг субпродуктів. Також було утилізовано 588 кг субпродуктів та 7719 кг м’яса птиці.

«На ринках нашої області не допущено в реалізацію 24,6 тонн недоброякісної продукції» - додає Роман Гурський.

Для перевірки на наявність залишків ветпрепаратів та забруднювачів у живих тваринах і харчових продуктах було досліджено 264 зразки яловичини, свинини, гусятини, індичатини, молока, яєць і меду, риби. Позитивних результатів не виявлено.

Також було проведено дослідження 175 зразків фруктів, овочів та зерна. Під час цього виявлено перевищення допустимих норм по вмісту нітратів у 1 пробі столового буряка. Як наслідок, 100 т столового буряка знято з обігу і направлено на корм тваринам.

Олександра Сусяк, для БРІЗ

 

 

 



17 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/