У Франківську 4 машини рятувальників приїхали на пожежу, якої не було


Сьогодні о 12:21 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що в Івано-Франківську на вулиці Галицькій (будинок, у якому знаходиться благодійний фонд "Карітас") виникла пожежа. До місця виклику було направлено вогнеборців Державної пожежно-рятувальної частини №1 м.Івано-Франківська. В ході проведення розвідки, ознак пожежі не виявлено, виклик виявився хибний. Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС України в Івано-Франківській області. 
З початку року на Прикарпатті зареєстровано 4 таких виклики. Хибні виклики є суттєвою проблемою для оперативно-рятувальної служби, а винуватцями таких «жартів» можуть бути дорослі й діти.
 
Рятувальники звертають увагу громадян бути більш свідомими і без потреби не телефонувати на «101». Адже іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь уявою «загоряння» чи «пожежу», працівники рятувальної служби не зможуть надати оперативно допомогу тим, хто потребуватиме її насправді, бо під час слідування пожежних машин у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про реальну пожежу чи іншу надзвичайну ситуацію. У такому випадку перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший завжди призводить до втрати дорогоцінних хвилин, від яких може залежати життя людини, яка дійсно потребує допомоги.
 
Управління Державної служби України в Івано-Франківській області нагадує «жартівникам», які обрали для розваг телефон екстреної допомоги, що їх дії підпадають під відповідальність.
 


15 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/