Гуцульські містікери або як франківка осучаснила традиційні образи


Ґазди в ґраждах, вар'яти на динозаврах, чугайстри з мавками - усі ці міфологічні образи  візуалізувала, і надала їм стилю, франківська художниця Наталя Темех. Гуцульські містікери - це колекція наліпок з улюбленими героями карпатських легенд.
 
Художниця розповідає, що гуцульська тематика близька їй з дитинства. Наталя виросла в Косові, серед гір, тому образи мавок і чугайстрів стали їй знайомими не тільки з книг, а ще й з вуст дідуся і бабусі. Побут теж став джерелом натхнення, адже, за словами дівчини, вдома є багато начиння: топірці, глечики, одяг. 
 
"Коли подорослішала, то мені сподобалося ходити в гори та хотілось більше говорити про те, що я звідти. Паралельно з тим усім - я малювала. Цього року відпрацювала новий стиль і вирішила, що треба робити свій стікерпак. Довго не думала, якщо чесно, бо мене завжди тягнуло до національних костюмів, містики, обрядів та вигаданих персонажів, а увагу зосередила на Гуцульщині", - розповідає Наталя. 
 
Самі ж персонажі народжувались експромтом, завдяки асоціації до фотографій, які подобалися Наталі, а потім потік фантазії перетворював усі ідеї у мікс, який ми вже бачимо на стіках. Також художницю надихали олдскульні татуювання.
 


15 Січня 2019 p.
©http://briz.if.ua/