У Франківську відкрили першу в Україні «Кімнату позитиву»


Сьогодні у місті відбулось урочисте відкриття «Кімнати позитиву» у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту Івано-Франківського фтизіопульмонологічного центру (ОФПЦ).

Ініціаторами створення такої кімнати виступили Благодійний фонд «Відкриті очі» компанії SoftServe спільно з лікарями відділення. Партнерами стали дизайн-студія Dnes та магазин ІКЕА-манія.

 

Вперше такий проект було організовано у жовтні 2017 року у Вроцлаві. Тоді «Кімната позитиву» з’явилася у дитячій клініці ендокринології та діабетології. Її створенням займалися Благодійний фонд «Відкриті очі» компанії SoftServe спільно із Асоціацією Pozytywne.com та партнерами.

«Маючи успішний досвід, ми вирішили реалізувати таку ідею в Україні. Одразу розпочали проект у чотирьох містах: Івано-Франківськ – це перше, Рівне, Дніпро і Харків» - розповіла Уляна Буденкевич, директор БФ «Відкриті очі».

Кімната створена з метою допомоги дітям, які знаходяться на стаціонарі, наздоганяти шкільне навчання. Оскільки лікування туберкульозу потребує чимало часу – діти опиняються віддаленими від повноцінного життя. Багато хто не має змоги відвідувати школу, займатися творчістю, ходити у дитячі розважальні центри.

 

У кімнаті позитиву є чотири зони: творча, ігрова, читальна, освітня. У відділенні працює штатний вчитель, є сучасний куточок із двома комп’ютерами, а для найменших створено відпочинкову зону з іграшками, що допомагають розвитку.

«Ми стараємося робити наші проекти із інноваційною складовою, саме тому у кімнаті облаштували відеопроектор, щоб волонтери, які мали змогу займатися із дітками більш цікаво та яскраво» – Уляна Буденкевич.

Уся кімната облаштована згідно санітарних вимог. При проектуванні враховувались психологічні фактори та потреби дітей.

«Ми намагалися створити максимально функціональний простір для того, щоб діти могли комфортно навчатися, творчо розвиватися та душевно відпочивати» - Олена Олексин, координатор проекту «Кімнати позитиву» у Івано-Франківську, член виконавчого комітету БФ «Відкриті очі».

Олександа Сусяк, для БРІЗ20 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/