Франківська команда відкрила громадський ресторан Urban Space 500 у столиці


Сьогодні, 18 грудня, у Києві відкрився один з найамбітніших соціальних проектів міста — громадський ресторан UrbanSpace500. 500 людей внесли по 1000 доларів, щоб створити ресторан, 80% чистого прибутку якого йтиме на фінансування освітніх, урбаністичних, культурних, екологічних та інших проектів задля розвитку Києва. Urban Space 500 є безпрецедентним механізмом стійкого та довгострокового фінансування міських перетворень ресурсами самої спільноти.

Простір Urban Space500 стане вузловим місцем зустрічі ідей, людей та проектів з вільним майданчиком для значимих міських подій: лекцій, презентацій, майстер-класів та виступів.

За рік команді організаторів простору вдалося зібрати 500 суспільних інвесторів та інвесторок.80% прибутку ресторанупіде на підтримку некомерційних, аполітичних та нерелігійних проектів,які будуть спрямовані на покращення якості життя киян або розвиток Києва.

Знаходиться ресторан у приміщенні в історичної будівлі — колишня музична школа. 87% засновників та засновниць ресторану живуть в Києві, решта — в інших містах України та інших країн (29 засновників та засновниць мешкають за межами країни). Цікаво, що середній вік спільноти — 34 роки. Наймолодшій засновниці 18 років, а найстаршій — 88.

Громадський ресторан Urban Space 500 вже зараз пропонує безплатний майданчик для подій, корисних для громади Києва. Лекції, дискусії, музичні заходи: кожен мешканець чи мешканка Києва, низова ініціатива чи організація можуть запропонувати свою подію. Заходи в ресторані мають бути з відкритим (в тому числі безплатним) доступом, некомерційні, аполітичні та недискримінаційні. Особливо радо подієвий майданчик прийматиме культурні заходи, а також мультидисциплінарні події та проекти на перетині різних секторів, тем та соціальних груп. Кураторкою подієвого майданчика є режисерка та співзасновниця Фестивалю урбаністики та кіно франківка “86” Надія Парфан.

Дещо пізніше в просторі запрацює київська прозора студія Urban Space Radio —  мультимедійного проекту урбаністичного спрямування, місією якого є поширювати якісну українську музику, творити цікаві тематичні програми, залучати мешканців міста до громадських перетворень.

Проект втілюють громадська організація Інша Освіта за соціальною франшизою платформи “Тепле Місто” та управлінська ресторанна компанія DRUZI Cafe & Bar. Платформі “Тепле Місто” належить ідея та модель Urban Space, за якою вона в 2014 році вже відкрила громадський ресторан Urban Space 100 в Івано-Франківську.

Дивіться пряму трансляцію за посиланням.18 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/