У Рогатинському районі провели Раду регіонального розвитку


Перше районне засідання Ради регіонального розвитку Рогатинщини відкрив голова Рогатинської райдержадміністрації Петро Білінський.
Захід відбувся за участі першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, депутата обласної ради Богдана Дідика, посадовців райдержадміністрації, голови районної ради Романа Гринишина, заступника міського голови Миколи Шинкаря, голів місцевих рад, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, закладів освіти, культури, медицини та громадських організацій.

На початку засідання голова райдержадміністрації Петро Білінський, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка та голова районної ради Роман Гринишин вручили відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та за активне волонтерство рогатинцям Ігорю Барановському та Василю Байді. Також дружині та синові героїв, що віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави, Андрія Білоуса та Івана Югана було вручено (посмертно) відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» .

Відтак основною темою обговорення даного засідання Ради регіонального розвитку стало питання стратегії розвитку Рогатинського району на 2019 рік. За допомогою презентації керівник райдержадміністрації представив спільне її бачення, що базується на таких пріоритетах:

• розумний розвиток: розвиток економіки та соціальної сфери, що ґрунтується на знаннях і інноваціях;

• сталий розвиток: підтримка економічної діяльності, що ефективніше використовує ресурси є приязною до навколишнього середовища і конкурентоспроможною;

• розвиток, що сприяє соціальній інтеграції: підтримка підприємницької діяльності з високим рівнем працевлаштування, що забезпечує соціальну і територіальну цілісність.

«Головною ціллю якісного використання фінансового ресурсу району є забезпечення наповнюваності бюджетів усіх рівнів шляхом створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, поліпшення фінансового стану підприємств, за рахунок підвищення конкурентоспроможності виробництва, проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків, формування адекватної до фінансових можливостей району мережі бюджетних установ», - зазначив Петро Білінський, детально зупинившись на конкретних напрямках стратегії розвитку Рогатинського району на 2019-2021 роки.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка схвально висловилася про головні досягнення району впродовж 2014-2018 років та відзначила важливість перспективного плану розвитку, який сприятиме соціально-економічному розвитку Рогатинщини. Вона зазначила у своєму виступі, що створення об’єднаних територіальних громад – це майбутнє нашої держави: «Мені дуже приємно, що Рогатинщина в цьому році долучилась до процесу створення ОТГ. Вже одна об»єднана територіальна громада створена й 23 грудня цього року відбудуться вибори». Також посадовець озвучила стратегію Івано-Франківської ОДА на 2019 рік: «Маю надію, що до 2020 року весь акциз буде спрямовано на ремонт доріг».

Говорячи про розвиток аграрного бізнесу, Марія Володимирівна наголосила, що Рогатинський район є основним в аграрному розвитку області. Вона акцентувала увагу на питанні якісного надання медичних послуг, «Нової української школи» та виплати заробітної плати працівникам медицини.

На засіданні Ради також виступили голова районної ради Роман Гринишин, заступник міського голови Микола Шинкар, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Роман Ошитко, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Василь Трач, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Володимир Штогрин, начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Рибій, головний лікар комунального некомерційного підприємства «Рогатинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Віктор Денисюк.17 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/