В Івано-Франківську відзначили 150-річчя діяльності "Просвіти"


Урочистий концерт з нагоди річниці відбувся в залі Івано-Франківської обласної філармонії.

Всеукраїнське товариство "Просвіта" було засноване у Львові в 1868 році. Це була громадська організація, яка мала на меті культурний розвиток українського народу та піднесення його націнальної свідомості. Співзасновником і головою товариства "Просвіта" був політик, громадський діяч і священик української греко-католицької церкви Микола Устиянович.

Товариство "Просвіта" займалося відкриттям бібліотек, друкарень, книгарень, видавництвом книг, створенням народних театрів і кінотеатрів, а також музеїв. Крім того, учасники організації упорядковували українські школи, відзначали ювілейні дати відомих українських діячів і знакові для нашої культури свята. Діячі товариства "Просвіта" стали засновниками перших політичних партій.

 150-річчя діяльності товариства "Просвіта" відзначили святковим концертом у залі Івано-Франківської обласної філармонії. Привітати просвітян завітала муніципальна капела бандуристів міста Івано-Франківськ на чолі з керівником - заслуженим працівником культури України - М. Шевченком.10 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/