Міська влада зізнається, що не в силі подолати «наливайки»


На своєму персональному сайті міський голова Руслан Мрцінків розповів про проблеми з сурогатним алкоголем у Івано-Франківську і як їх намагаються подолати.
 
«Коли можна справді говорити про масштаби якоїсь проблеми? Мабуть тоді, коли про це відкрито і буденно говорить кожен. Як-от про незаконну торгівлю сурогатним алкоголем. Зараз зайди в будь-який двір і тобі залюбки «здадуть точку». При чому, не ховаючись і не вбачаючи в цьому щось злочинне. Бо так сьогодні й поставлена ця торгівля, так на неї дивляться ті, хто мав би боротись проти. Але дійсно лякає те, що майже кожен підліток знає, де продають такий алкоголь і що гірше – може його придбати», - розповідає міський голова.
 
Коли в місті з’явилась Муніципальна варта, то одним з пріоритетних завдань для них стала саме боротьба з «наливайками». З початком рейдів утилізували до півсотні літрів у тиждень і госпіталізовували 3-4 людини за добу внаслідок отруєння. Жертв сурогату помічаєш одразу, адже вони часто втрачають свідомість, а іноді й зір. Тепер тенденція покращилась і за тиждень муніципали в середньому позбуваються від 10-15 літрів безакцизного алкоголю, та й кількість жертв значно знизилась – 2-3 чоловіки за тиждень.
 
За словами мера, загалом за цей рік «злили» близько 1200 літрів сурогату. При чому це роблять самі продавці після того, коли їх «застукують на гарячому» і проводять виховну бесіду. Бо інших важелів впливу на ситуацію Муніципальна варта не має. Адже ні конфіскувати товар, ні затримати реалізаторів вони не можуть. Натомість ті, хто уповноважений це зробити – дільничні поліцейські, податкова – воліють закривати очі на цю проблему. 
 
«Хлопці з варти часто жаліються мені, що спочатку викликали поліцію, податкову до наливайок. Перші не вміли скласти протокол, а другі традиційно казали їх не турбувати, поки не знайдуть пункт розливу і ціна питання не стане бодай 500 літрів. От таке замкнене коло… Найбільше скупчення наливайок на Привокзальній площі, на базарах. Там збільшують кількість патрулів, і це дає якийсь результат. Проте всі ми розуміємо, що цього недостатньо. Недостатньо лише усунути симптоми, потрібно вирвати хворобу з корінням. А для цього сил тільки міської влади замало», - додає Марцінків.
 
Фото ілюстративне


9 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/