Один медик приноситиме своїй лікарні 1 млн грн


За підрахунками експертів МОЗ, нова медична реформа принесе суттєві зростання у бюджетах закладів первинної допомоги. Так, якщо медик набере для обслуговування рекомендованих урядом 2 тисячі пацієнтів, то він щорічно приноситиме своїй лікарні 1 млн грн надходжень. Про це наголосив заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк на V Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи».

Високопосадовець зазначив, що все це завдяки реалізації принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Він втілюватиметься через право громадян вибирати собі власного лікаря. Обов’язком держави буде оплатити контракт між громадянином і лікарнею. Це змінить філософію стосунків між пацієнтом, лікарем та державою. А державний бюджет почне фінансувати конкретні послуги лікаря для конкретного пацієнта.

“Ми порахували, що один лікар приватної клініки повинен приймати в день 14 пацієнтів при ціні 300 грн за візит, щоб заробити той же 1 млн грн. Тому приватникам вигідно йти працювати з Національною службою здоров’я і створювати конкуренцію для комунальної мережі” - розповів заступник Міністра.

Також зазначимо, що на даний момент 900 медичних закладів первинної допомоги по всій Україні уже готові до змін. Вони повністю реорганізувалися в комунальні некомерційні підприємства. Решта знаходяться в процесі і мають зробити це до кінця року.

“Зміни в медицині йдуть хвилями. В червні ми запросили медичні заклади підписувати договори з Національною службою здоров’я, - наголосив Павло Ковтонюк. - Усі заклади первинної ланки, які не укладуть договори до кінця цього року, у 2019 залишуться без фінансування”.

Додамо, що поки Франківщина знаходиться в аутсайдерах. Медичні заклади первинної ланки не надто активно займаються цим процесом. Кількість підписаних договорів не перевищує навіть 30%. Якщо вони все ж не встигнуть, то будуть проблеми з фінансуванням.2 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/