Людмила Мозгова: “В Новій українській школі оцінюватимуть знання не тільки учнів, але й вчителів”


Про це аналітик Асоціації міст України наголосила на V Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи». За її словами, зараз запроваджуються нові механізми оцінки роботи - сертифікація педагогів та внутрішня система оцінки якості. 

Для України сертифікація вчителів є таким собі ноу-хау. 

“Вона буде здійснюватися центрами оцінювання якості освіти, які матимуть свої регіональні відділення. Туди залучатимуться представники органів управління освітою, а також органи місцевого самоврядування”, - зазначила Мозгова.

Сертифікація буде проходити у два етапи: перший теоретичний - тести у форматі ЗНО, а другий практичний - педагогічний працівник повинен представити відзняту частину свого уроку. За цим відео оцінюватимуть його педагогічну майстерність. 

Уже зараз виникло безліч питань щодо процесу сертифікації. До прикладу, як уникнути постановочних відео. Тому АМУ  братиме активну участь в обговоренні цього документа. 

Також аналітик розповіла, що в Україні вперше затверджено професійний стандарт на посаду вчителя початкових класів. 

“Це дає можливість оцінити роботу педагога за певними критеріями. Тепер вони будуть мати чітко прописані пункти чим займатися в школі, і керівник закладу знатиме, за якими критеріями оцінити вчителя”. 

Додамо, що кожен заклад освіти відтепер повинен мати свою програму розвитку, яка має відповідати концепції розвитку системи освіти в певній ОТГ. Це дасть можливість відстежувати, які моменти в програмі виконуються, а які ні. Таким чином буде даватись суспільна оцінка роботі керівника закладу освіти.

Тетяна Пігурська



1 Грудня 2018 p.
©http://briz.if.ua/