Відбулася нарада-семінар щодо нової стратегії лікування артеріальної гіпертензії


27 листопада на базі кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства ІФНМУ за участю головного спеціаліста МОЗ з терапії Василя Нетяженка відбулася регіональна нарада-семінар «Шляхи впровадження міжнародних рекомендацій в практику українських лікарів. Коморбідні стани в клініці внутрішніх хвороб».
Нарада відбулася за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, Української асоціації лікарів-інтерністів, департаменту охорони здоров’я ОДА та Івано-Франківського національного медичного університету.

Перед присутніми виступили ректор ІФНМУ Микола Рожко, головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич, експерт ДОЗ ОДА з кардіології Віктор Якимчук та проректор з наукової роботи ІФНМУ Ігор Вакалюк.

У заході взяли участь більше сотні лікарів загальної практики – сімейної медицини, кардіологів та терапевтів області.

У своєму виступі Василь Нетяженко наголосив на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема, яке має бути практичне застосування лікарем терапевтичного профілю. Також відбулося обговорення клінічних настанов та клінічних випадків при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу. Акцентувалося на стандартах діагностики гіпертонічної хвороби згідно рекомендацій 2013 року, вимірюванні артеріального тиску в домашніх умовах та добовому моніторуванні АТ.

Учасники заходу почули про нову стратегію лікування артеріальної гіпертензії за європейськими рекомендаціями 2018 року, четверте універсальне визначення інфаркту міокарда, ESC/EACTS рекомендації щодо реваскуляризації міокарда та про сучасні підходи до лікування цукрового діабету ІІ типу з високим серцево-судинним ризиком.

На завершення усі учасники заходу отримали відповідні сертифікати.28 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/