Суд стягнув орендну плату за користування державним майном


До Господарського суду Івано-Франківської області звернулось з позовом Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Івано-Франківській області до Верховинської селищної ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне територіальне управління юстиції в Івано-Франківській області про стягнення 6282,94 грн.
Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 31.10.2018 позов задоволено.
На підставі наданого позивачем акту обстеження державного майна, судом встановлено, що приміщення площею 15,7 кв.м. використовується Верховинською селищною радою для розміщення реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
В силу статті 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Згідно з частиною 3 статті 285 Цивільного кодексу України орендар зобов"язаний своєчасно та в повному обсязі вносити орендну плату.
Детальніше з текстом рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 31.10.2018р. у справі № 909/768/18 можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/7749411327 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/