Ювілейне торжество відбулося у Калуші


У Палаці культури «Юність» відбувся ювілейний концерт народного ансамблю пісні і танцю «Прикарпаття» з нагоди 80-річчя засновника колективу заслуженого працівника культури України Михайла Сондея (солісти - Валерій Кригануца та Марія Челядин, концертмейстер - Богдан Парумба, балетмейстер - Ольга Квецко).
Під час концерту колектив вітали гості та керівництво області, міста та району. Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак вручив грамоту управління з нагоди 50-річчя з часу створення колективу, 55-річчя творчої діяльності та 80-річчя засновника ансамблю, а також за сумлінну працю та значний розвиток народного мистецтва на Прикарпатті.

Довідково

Ансамбль створений у 1968 році. В 1973 році одержав звання «народного». У творчому здобутку колективу більше 50 українських народних пісень та оригінальних творів.

Брав участь у міжнародних форумах, фестивалях, творчих звітах області в місті Києві.

Телепередачі за участю хору транслювались в Німеччині та Канаді. Йому аплодували східні та західні області України, Республіка Крим, Румунія, Росія, Польща. Народний хор «Прикарпаття» володар п’яти золотих медалей, почесних нагород Верховної Ради України, Міністерства культури і туризму України та обласного управління культури. Є учасником багатьох тематичних та концертних програм, відомий далеко за межами України. Окремі твори у виконанні хору знаходяться у фонді українського радіо. Знято шість концертів-відеофільмів. З 1999 року колектив займається в стінах ПК «Юність».

У 2000 році у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі національно-патріотичної пісні і поезії «Воля - 2000» колектив виборов диплом ІІ ступеня.

У грудні 2009 року народний ансамбль пісні і танцю «Прикарпаття» перебував у Відні (Австрія) на традиційному передріздвяному фестивалі «Міжнародні співи Адвенту у Віденській ратуші», де отримав найвищу нагороду диплом переможця. 20 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/