У Франківську відкрили "цинічну" виставку


У галереї «Арт на Мур» відкрили експозицію «Абстрактний цинізм» франківського художника Миколи Джички. На виставці зібрано серію абстрактних полотен, чотири з яких художник створював разом з 9-річною дочкою Катериною, та реалістичний триптих «Пластика для скумбрії».
 
 
«Сучасні діти вже не мріють так наївно і щиро. Коли дитина йде в школу, садок, університет, то під соціальний вплив змінює її. Нівелюється дитячість. Я трохи розчарований у цьому, це мій суб'єктивний погляд, але так воно є», - додає Джичка.
 
Автор пояснює абстрактний цинізм, як сукупність штучності взаємостосунків між людьми, які виникають через переслідування ними марних і примарних цілей (збагачення, соціальні стандарти тощо) та нехтування загальних засад моралі. «Сучасний цинізм, як продукт масової культури – це розчарування в соціальних механізмах, - розповідає митець, - як наслідок, зверхня дистанція, іронія і сарказм входять в прийняті правила гри».
 
За словами художника сам проект "Абстрактний цинізм" народився з комунікації з дочкою. Так і формувались картини – донька починала малювати, а потім художник впорядковував полотна композиційно, підбирав кольори та завершував роботу. Таким чином, за допомогою праці з дочкою автору вдалося показати на виставці трохи тієї дитячої безпосередності та щирості.
 


12 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/