Фестиваль сучасного польського кіно: список і опис стрічок


З 9 листопада у Франківську стартує фестиваль сучасного польського кіно "Під високим замком". Триватимуть кінопокази у кінотеатрі "Люм`єр" до 15 листопада. Вартість одного квитка 35 гривень.

Список фільмів:

Аутсайдер

тривалість: 93 хв.

жанр: історичний, драма, суспільно-політичний

прем’єра: 2018 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Адам Сікора

сценарист: Адам Сікора

музика: Тимотеуш Бєс

Опис: Сюжет фільму розгортається у Польщі у 1981 році під час воєнного стану, який був відповіддю комуністичної влади на успіх і суспільну популярність „Солідарності”. За рішенням військової хунти очолюваної генералом Ярузельським провідних діячів „Солідарності” інтерновано. Ті, кого ще не торкнулись репресії, почали організовувати рух опору проти комуністичного насилля.

Головним героєм фільму є двадцятирічний Франек, що живе у Міколуві – маленькому містечку у Верхній Сілезії. Ми знайомимося з ним у кількох вступних сценах, де він постає перед нами як типовий аутсайдер, який позиціонує себе поза суспільними проблемами і підкреслює свою незацікавленість політичними подіями. Він живе у власному світі, в якому важливі лише мистецтво та дівчина. Його світогляд характеризується своєрідною юнацькою незрілістю.

Його друг Бено робить враження дуже дорослого. На його думку є в житті народу такі події, щодо яких не можна залишатися нейтральним. Франек не поділяє цього підходу. Під час свого візиту Бено залишає у кімнаті Франека загадкову сіру пачку.

Одного вечора Франек трохи довше ніж зазвичай засидівся у дівчини і на шляху додому натрапив на міліцейський патруль. Під час стандартного обшуку міліціонери зауважуються на куртці Франека плями від фарби, які можуть свідчити про його зв’язок із антиурядовими написами на стінах будинків. Франек вириває з рук міліціонерів документи й втікає. Безрезультатно...

Фільм торкається теми громадської позиції під час воєнного стану, нагадує і зображує цей драматичний момент в історії Польщі. Стрічка зосереджується на долі однієї людини, випадково втягнутої у жорна політичної машини. Фільм нагадує про вже забуте жахіття воєнного стану у Польщі – часу драматичної боротьби задля захисту ідеалів Солідарності.

Cпи, мій любий

час показу: 93 хв.

жанр: художній, кримінальний

прем’єра: 20 жовтня 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Кшиштоф Лянґ

сценарій: Анджей Ґолда

музика: Міхал Лоренц

Опис: Вже декілька років у Кракові і околицях зникають люди. Разом 67 осіб. Молодий слідчий Карскі, всупереч своїм начальникам, висуває гіпотезу про серійного вбивцю. Невдовзі серед підозрюваних залишається лише одна людина: Владислав Мазуркєвіч, якого називають Гарним Владкєм. Він – цар життя, заможній бабій, шанований громадянин, але також людина з дивними зв’язками, гіпнотичним шармом і сумнівним минулим. Під час слідства з’являється все більше труднощів. Під впливом слідства, яке розвивається у несподіваний спосіб, Карскі, відданий системі міліціонер, переглядає свої погляди. Зникають докази і акти справ. Люди, яким він довіряв, відвертаються від нього, а між ним і підозрюваними зав’язуються нетипові стосунки… А на фоні цієї справи як дух з’являється таємнича прекрасна жінка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Готові на все. Екстермінатор

тривалість: 117 хв.

жанр: комедія

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Міхал Роґальскі

сценарист: Пшемислав Юрек

Опис: Марцись, Яромір, Ліззі та Макар – це давні друзі ще з часів дитинства, які колись створили популярний хеві-метал гурт „Екстермінатор”. Однак давня популярність гурту минула. Одного разу вони зустрічаються на похороні Ципка, гітариста „Екстермінатора”. Там уперше після довгого часу в Марцися з’являється надія на реактивацію гурту. Та чи виступи на святкових гуляннях є вершиною мрій рок-музикантів?...

Цей фільм – це розповідь про шорстку чоловічу дружбу, дорослішання з запізненням і мистецьку свободу, яку потрібно захищати, щоби вберегти повагу до самого себе. Однак найбільшим скарбом „Екстермінатора” є актори. Подейкують, що продюсери дозволили їм на знімальному майданчику імпровізувати замість того, щоби чітко триматися сценарію. І це дуже відчутно у стрічці. Майже кожна сцена наповнена дрібними незручностями й мініатюрними жартами, які не могли народитися на клавіатурі комп’ютера.                                        

Листи до М. 3

час показу: 103 хв.

жанр: комедія

прем’єра: 10 листопада 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Томаш Конецкі

сценарій: Марчін Бачиньскі, Маріуш Кучевскі

музика: Лукаш Тарґош

Опис: Історія декількох осіб, яким в один магічний день трапляються виняткові миті. Герої переконуються у силі кохання, сім᾿ї, пробачення та віри в те, що цей незвичайний святковий час сповнений несподіванок. Продовження „Листів до М” з 2011 та „Листів до М 2” 2015 року, які глядачі сприйняли із захопленням. Теплий фільм, натхненний святковою атмосферою. Кохання висить у повітрі і весело тупає ніжкою у ритм рокової версії „Jingle Bells”…

 

 

 

 

 

 

 

 

Людина з магічною коробкою

час показу: 101 хв.

жанр: комедія

прем’єра: 20 жовтня 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Бодо Кокс

сценарій: Бодо Кокс

музика: Сандро ді Стефано

Опис: Незвичайна комедія про мандрівку в часі і про кохання, яке може подолати всі часопросторові межі.

Варшава, 2030 рік. Може здаватися, що для Адама кращим був вчорашній ранок… Героя уразила амнезія невідомого походження, тому він повинен почати все спочатку. Він переїжджає і починає працювати у корпорації. На фірмі Адам знайомиться із привабливою Горією, яка його зачарувала. Спершу дівчина не відповідає на залицяння, вперто стверджуючи, що він – не її тип. Коли однак роман набирає обертів, хлопець робить незвичайне відкриття. В своїй новій квартирі він знаходить старе радіо, яке транслює передачі з 50-х років. Виявляється, що радіоприймач транслює також хвилі, які забезпечують телепортацію. Під час однієї з подорожей Адам „застрягає” в 1952 році. Занепокоєна відсутністю коханого Горія бере на себе захоплюючу, але небезпечну місію повернути його назад.

Нагороди:

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за музику Сандро ді Стефано

2017

Ольштин (Кінофестиваль „Bluebox”) – нагорода „GreenBox” в категорії художніх фільмів за найкращу цифрову сценографію у художньому фільмі Кіностудія Орка

2017

Трієст (Міжнародний кінофестиваль фантастичних фільмів) – Золотий Астероїд

 

 

 

 

 

 

 

Найкращий

час показу: 104 хв.

жанр: художній, біографічний

прем’єра: 17 листопада 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Лукаш Пальковскі

сценарій: Аґата Домінік, Мацєй Карпіньскі

музика: Бартош Хайдецкі

Опис: Головним героєм фільму є спортсмен, яким захоплювався світ, а в Польщі і до сьогодні він залишається майже невідомим. Це захоплююча, сповнена нищівних зусиль, показних падінь та надзвичайної сили історія, натхненна життям Єжи Ґурського, який пробіг марафонську дистанцію і встановив рекорд світу з тріатлону, отримавши титул чемпіона на дистанції Double Ironman з часом 24год.:47хв.:46сек. Однак цей рекорд не був би можливим, якби в його житті не з’явилися дві жінки. Одну він втратив. Друга стала його натхненницею – завдяки їй він боровся за своє життя.

Чи можна піднятися після життєвого нокауту? Де – або чим – є двері, через які треба пройти, щоб досягнути бажаної мети? Чи воля до життя, завзятість і рішучість у подоланні перешкод кинутих долею переможуть?…

Нагороди:

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за сценографію

Марек Варшевскі

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за акторський дебют

Каміля Каміньска

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода глядачів

 

 

 

 

 

 

 

Панічний напад

час показу: 100 хв.

жанр: художній, чорна комедія, трагіфарс

прем’єра: 19 січня 2018 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Павел Масльона

сценарій: Павел Масльона

Бартломей Кочедофф

Александра Пісуля

музика: Їмек (Радзімір Дембскі)

Опис: Багатосюжетна оповідь, в якій прості люди потрапляють у вир неочікуваних подій, що радикально змінюють їхнє життя.

Приваблива акторка кримінальних фільмів на побаченні зустрічає свого колишнього. Подружжя, яке повертається з відпочинку, вибирає найгірші місця у літаку. Підліток вперше курить травку і ловить повний кайф. Молода дівчина ризикує, що подруги викриють її як порно зірку. Наречена за допомогою собачого психолога народжує на власному весіллі, а в цей час офіціант намагається врятувати планету.

Захоплююча розповідь, у якій ніщо не є тим, чим виглядає, а будні перетворюються у суцільне шаленство. Оригінальне бачення суспільної дійсності, яка нас оточує і проблем, з якими змагаються люди…

Нагороди:

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за жіночу роль другого плану

Магдалена Поплавска

2018

Валбжих (Фестиваль кінорежисури) – Золотий кабан – Павел Масльона

 

 

 

 

 

План Б

Опис: Художній фільм про кохання. З героями фільму ми знайомимося за декілька днів до свята Валентина, коли в їхньому житті трапляється щось цілком неочікуване.

Мірек достроково звільнений з в’язниці, дочка Наталії виїжджає за океан, викладачка університету Аґнєшка зав’язує романтичні стосунки з одним із професорів, а Клара – самотня і ліпить ангеляток із глини. Кожен з них когось втратив і кожен з них мусить це якось пережити. А допомогти їм у цьому мають другорядні персонажі та один собака…

Ситуації, з якими вони стикаються, ведуть до несподіваних рішень. Вони вносять у їхнє життя новизну – випадково або за рішенням долі. Тяжкий старт часто веде до справжніх почуттів та стосунків, а в житті завжди є якийсь план Б!

Нагороди:

2018

Вжесьня (Загальнопольський фестиваль кіномистецтва „Провінціоналія”) – „Яньцьо Воднік” за найкращу жіночу роль, Кінґа Прайс.

 

 

 

 

 

 

Податок від кохання

час показу: 97 хв.

жанр: комедія

прем’єра: 27 січня 2018 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Бартломєй Іґначюк

сценарій: Пйотр Броновскі

музика: Павел Люцевіч

Опис: Клара – енергійна молода жінка, в якої дуже насичений ритм життя. Вона ходить на бокс, дбає про фігуру і намагається активно проводити час. На відміну від Клари, її безробітний хлопець Артур любить легкий стиль життя – він типовий трутень. Він не хоче відмовитися від свободи, тому ніяк не може відважитися прийняти запропоновану батьком вигідну посаду в одній з варшавських корпорацій. Клара працює податковим інспектором. Її із подругою Аґнєшкою бояться всі столичні крутії, що уникають сплати податків. Так виглядає, що одним із них є Мар’ян. Коли його викликають до інспекторок, він не може пояснити причин податкової заборгованості. Мар’ян радиться із знайомими юристами, а ті не мають сумнівів. Якщо він нічого не придумає, то буде змушений заплатити півмільйона несплачених податків. Один з юристів підказує Мар’яну ризиковане рішення. Коли його доля вже ніби вирішена, зненацька і всупереч здоровому глузду Клара і Мар’ян закохуються. Це спричиняє ряд комічних подій, які міняють життя героїв. Він заради вирішення справи може стати альфонсом. Вона може потрапити до в’язниці. Чи так станеться?

Романтична комедія про кохання, яке можна зустріти усюди, навіть… в податковій службі.

 

 

 

 

 

 

 

Поміж слів

час показу: 84 хв.

жанр: художній, біографічний

прем’єра: 16 лютого 2018 (Польща)

виробництво: Польща, Німеччина

режисер: Уршуля Антоняк

сценарій: Уршуля Антоняк

Опис: Міхаель – 28-річний юрист з Берліна. Своєю поведінкою і способом буття він нагадує свого начальника і друга, 36-річного Франца. У п’ятницю вранці Міхаель переходить з літературної німецької мови на польську і стає поляком, Міхалком. Він зустрічається з Станіславом, своїм 55-річним батьком із Польщі. Свого батька він бачить вперше. Станіслав входить у світ сина радше як символ Батька, ніж справжній батько. Це єдине, що ще поєднує Міхаеля з Польщею – країною, із якою молодий чоловік свідомо порвав зв’язки. Двоє чоловіків фактично є чужими між собою. Уся ця ситуація досить незручна та незрозуміло інтимна. Чоловіки разом проводять вихідні, що залишає на Міхаелю сильний емоційний відбиток.

Нагороди:

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за операторську роботу

Леннерт Хіллеґе

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за звук

Мірослав Маковскі

Ян Шермер

Мачєй Павловскі

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – Золотий Кенгуру (нагорода австралійських дистриб’юторів)

Якуб Ґєршал

2017

Варшава (Варшавський кінофестиваль) – нагорода екуменічного журі

 

 

 

 

 

 

 

Птахи співають у Кіґалі

час показу: 84 хв.

жанр: драма

прем’єра: 16 лютого 2018 (Польща)

виробництво: Польща, Німеччина

режисер: Йоанна Кос-Краузе, Кшиштоф Краузе

сценарій: Йоанна Кос-Краузе, Кшиштоф Краузе

музика: Павел Шиманьскі

Опис: Дія фільму починається в 1994 році. Це історія польської орнітолог, яка досліджує зниження популяції сипів у Руанді. Коли починається геноцид, жінка – до певної міри випадково – рятує молоду руандійську дівчину, доньку свого співробітника, який належить до племені тутсі. Вона забирає її із собою до Польщі. Після приїзду обоє переносять тяжку кризу і важко вживаються у рутину щоденного життя. Вони намагаються побороти те, що пережили раніше. Розповідь про дружбу, прощення і силу природи.

Нагороди:

2017

Карлові Вари (МКФ) – нагорода найкращій акторці

Йовіта Буднік

Еліан Умугіре

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – Срібні Леви

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за головну жіночу роль

Еліан Умугіре

Йовіта Буднік

2017

Чикаго (Міжнародний кінофестиваль) „Срібний Гюго” за режисерську роботу

Йоанна Кос-Краузе

Кшиштоф Краузе

2017

Чикаго (Міжнародний кінофестиваль) „Срібний Гюго” за жіночі ролі

Йовіта Буднік

Еліан Умугіре

2017

Люксембург (Central and Eastern European Film Festival „CinEast”) – Гран-прі

 

 

 

 

 

 

 

Тиха ніч

час показу: 97 хв.

жанр: художній, кримінальний

прем’єра: 24 листопада 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Пйотр Домалєвскі

сценарій: Пйотр Домалєвскі

музика: Вацлав Зімпель

Опис:  Адам, який постійно працює за кордоном, напередодні Різдва приїжджає у свій рідний дім у польську провінцію. Спершу він приховує справжню причину цих неочікуваних відвідин, але потроху починає розповідати своїм близьким про свої плани. Особливу роль в інтризі відіграє його батько, брат, з котрим Адам перебуває у сварці, та сестра з чоловіком. Ситуація ще більше ускладнюється, коли гість оголошує, що стане батьком. Тоді, згідно з польською традицією, на столі з’являється алкоголь. Ніхто із рідні не сподівається, який великий вплив на життя їх усіх будуть мати подальші події цього Святвечора.

Фільм – це також погляд на сучасну Польщу. Розкриття сімейних секретів супроводжується діагнозом реальних проблем польської провінції, таких як: безробіття найбільш освічених чи еміграція.

Нагороди:

2018

Київ (Міжнародний кінофестиваль „Молодість”) – нагорода глядачів

2018

Орел (Польська кінонагорода) – нагорода у категорії: найкраща головна чоловіча роль

Давід Оґроднік

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – Велика нагорода „Золоті Леви”

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода за головну чоловічу роль

Давід Оґроднік

2017

Ґдиня (Фестиваль польських художніх фільмів) – нагорода журналістів.

 

 

 

 

 

 

 

Трабли

тривалість: 85 хв.

жанр: пригодницький

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марта Карвовска

сценарист: Марта Карвовска

музика: Антоні Лазаркєвіч

Опис: Юльці 12 років, вона ходить до школи з інтернатом і ще ніколи не мала справжньої подруги. Починаються канікули, а разом із ними – проблеми. Юлька, замість до батьків у Канаді, потрапляє до тітки у Варшаві. У тій самій кам’яниці мешкає Олек. Коли їм до рук потрапляє карта, що веде до скарбу, починаються пригоди. Потрібно лише подолати недовіру й наважитися на дружбу.

 

 

 

 

 

 

Повстанський патруль

тривалість: 16 хв.

жанр: історичний, художньо-документальний;

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марек Бродзкі

сценарій: Марек Бродзкі

Опис: Січневе повстання у 1863 році було найдовшим і найдраматичнішим патріотичним підйомом в історії Польщі. Не зважаючи на його придушення та російські репресії воно стало важливим елементом, що зміцнював патріотизм наступних поколінь поляків. Воно стало переломним, доленосним досвідом для сотень тисяч поляків, даючи їм силу до боротьби за вільну Польщу під час І світової війни та відбудови Незалежної у 1918 році. Одним із митців, який використовував у своїх творах тему повстання був його учасник, художник Максиміліан Ґєримскі. Фільм представляє один із епізодів повстання, увічнений на картині.

До освітнього циклу „Незалежна Польща – історія у живих картинах” увійшло десять екранізацій вибраних творів живопису та графіки, які зображують події та постаті пов’язані з польськими національними визвольними рухами та підйомами, метою яких було повернення незалежності. Завдяки роботі видатних митців на екрані ожили зокрема Тадеуш Костюшко, Тадеуш Рейтан, Емілія Платер, солдати з-під Ольшинки Гроховської, герої Січневого повстання, кавалеристи з часів Варшавського Князівства, революціонери з 1905 року, а також Юзеф Пілсудскі на чолі з підпорядкованими йому стрілецькими загонами, які дали початок Польським легіонам. Глядачі мають неповторну нагоду „увійти” всередину картини, пригледітися її героям, почути їхні розмови, а також пізнати історичний контекст, в якому знаходилася Польща на мить перед тим, як усі герої завмерли замкнуті у клітці часу та рамі художнього твору.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтан – занепад Польщі

тривалість: 19 хв.

жанр: історичний, художньо-документальний;

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марек Бродзкі

сценарій: Марек Бродзкі

Опис: Троє сусідів Речі Посполитої – Росія, Австрія та Пруссія – захоплюють 1/3 території її держави. 1772 рік став початком процесу втрати незалежності І Речі Посполитої. Фільм представляє драматичні події, які розгорталися у Сеймі в 1773 році. Підкуплені Росією депутати хочуть затвердити поділ Польщі. Депутат Тадеуш Рейтан намагається не допустити до цього акту зради й покриття ганьбою польського парламенту.

 

 

 

 

 

 

 

Святвечір у сибірській тайзі

тривалість: 15 хв.

жанр: історичний, художньо-документальний;

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марек Бродзкі

сценарій: Марек Бродзкі

Опис: Польських патріотів, які боролися за визволення Речі Посполитої з-під російської окупації, царат прирікав на смерть або довголітнє заслання углиб Азії. У морозних краях вони працювали у нелюдських умовах, дуже часто вмираючи здаля від Батьківщини. Кожен день був боротьбою за виживання, кожен день був украй важкий, однак, без сумніву, найважчим було Різдво... Цей винятковий час у Сибіру мав геть інший смак... Бо що ж тоді було? Скибка чорного хліба, чай, цукор, розділений на листку паперу... Без порівняння дужчий був біль самотності та розлуки з Польщею.

До освітнього циклу „Незалежна Польща – історія у живих картинах” увійшло десять екранізацій вибраних творів живопису та графіки, які зображують події та постаті пов’язані з польськими національними визвольними рухами та підйомами, метою яких було повернення незалежності. Завдяки роботі видатних митців на екрані ожили зокрема Тадеуш Костюшко, Тадеуш Рейтан, Емілія Платер, солдати з-під Ольшинки Гроховської, герої Січневого повстання, кавалеристи з часів Варшавського Князівства, революціонери з 1905 року, а також Юзеф Пілсудскі на чолі з підпорядкованими йому стрілецькими загонами, які дали початок Польським легіонам. Глядачі мають неповторну нагоду „увійти” всередину картини, пригледітися її героям, почути їхні розмови, а також пізнати історичний контекст, в якому знаходилася Польща на мить перед тим, як усі герої завмерли замкнуті у клітці часу та рамі художнього твору.

 

 

 

 

 

 

 

Вступ стрільців Юзефа Пілсудського у Кельце

тривалість: 15 хв.

жанр: історичний, художньо-документальний;

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марек Бродзкі

сценарій: Марек Бродзкі

Опис: Вибух І світової війни пробудив у поляках надію на відбудову їхньої держави. Врешті з’явився шанс на здійснення мрій декількох поколінь поляків. Конфлікт між трьома окупантами був чудовою нагодою для Польщі розпочати боротьбу за свою незалежну державність. Стрілецькі загони очолив Юзеф Пілсудскі й увійшов з ними на територію, захоплену колись Росією. Невелика група стрільців дала початок Польським легіонам. У 1918 Пілсудський став начальником держави, а Річ Посполита після 123 років неволі повернулася на карти Європи та світу.

Маршал Пілсудскі так говорив про Кельце: „Кельце є для мене мов перша усмішка коханої, мов перший промінь світанку”.

До освітнього циклу „Незалежна Польща – історія у живих картинах” увійшло десять екранізацій вибраних творів живопису та графіки, які зображують події та постаті пов’язані з польськими національними визвольними рухами та підйомами, метою яких було повернення незалежності. Завдяки роботі видатних митців на екрані ожили зокрема Тадеуш Костюшко, Тадеуш Рейтан, Емілія Платер, солдати з-під Ольшинки Гроховської, герої Січневого повстання, кавалеристи з часів Варшавського Князівства, революціонери з 1905 року, а також Юзеф Пілсудскі на чолі з підпорядкованими йому стрілецькими загонами, які дали початок Польським легіонам. Глядачі мають неповторну нагоду „увійти” всередину картини, пригледітися її героям, почути їхні розмови, а також пізнати історичний контекст, в якому знаходилася Польща на мить перед тим, як усі герої завмерли замкнуті у клітці часу та рамі художнього твору.

 

 

 

 

 

 

 

Кування кіс

тривалість: 16 хв.

жанр: історичний, художньо-документальний;

прем’єра: 2017 (Польща)

виробництво: Польща

режисер: Марек Бродзкі

сценарій: Марек Бродзкі

Опис: Чимало учасників січневого повстання 1863 року були митцями. Одним із них був похований на Личаківському кладовищі у Львові Артур Ґроттґер. Митець з огляду на свій стан здоров’я воював не зі зброєю в руках, а мистецькими засобами. Фільм розповідає про внутрішні вагання цього видатного митця та про процес появи його творів, присвячених цьому найбільш драматичному визвольному підйому поляків у XIX столітті. Канвою для фільму стала картина „Кування кіс”, яка входить до серії „Полонія”. Серія складається з дев’яти чорно-білих робіт, які нині знаходяться в Музеї мистецтва в Будапешті.

До освітнього циклу „Незалежна Польща – історія у живих картинах” увійшло десять екранізацій вибраних творів живопису та графіки, які зображують події та постаті пов’язані з польськими національними визвольними рухами та підйомами, метою яких було повернення незалежності. Завдяки роботі видатних митців на екрані ожили зокрема Тадеуш Костюшко, Тадеуш Рейтан, Емілія Платер, солдати з-під Ольшинки Гроховської, герої Січневого повстання, кавалеристи з часів Варшавського Князівства, революціонери з 1905 року, а також Юзеф Пілсудскі на чолі з підпорядкованими йому стрілецькими загонами, які дали початок Польським легіонам. Глядачі мають неповторну нагоду „увійти” всередину картини, пригледітися її героям, почути їхні розмови, а також пізнати історичний контекст, в якому знаходилася Польща на мить перед тим, як усі герої завмерли замкнуті у клітці часу та рамі художнього твору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розклад сеансів - тут.



7 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/