Топ-6 виноробень Закарпаття


Гостинне Закарпаття частує туристів не тільки смачними сирами, але й винами.

Тут процвітає винний туризм завдяки чесним та працьовитим виноробам, які все життя плекають лозу для найкращих сортів. Сьогодні розповімо саме про них і вина, які вони виробляють. Тож знайомтесь – топ-7 виноробень Закарпаття за версією “Мерседес-таксі”.

"Чизай"

Виноробний комплекс “Chateau Chizay” знаходиться у селі Берегово. Тут дотримуються традиції австро-угорського виноробства.

Туристам пропонують продегустувати близько десяти видів вина. Також можна спуститись у погріб, відвідати музей виноградарства та фірмову крамницю.

Чизай славиться легендарним марочним вином «Троянда Карпат».

“Nota Bene”

Якщо ви уже у Берегово, то тут можна влаштувати справжній винний тур і одним із залів, в якому варто побувати є “Nota Bene”. Саме вино виробляють в Мужієві, а на дегустацію привозять сюди.

Знамените це місце авторськими винами. Родзинкою підвалу є напівсолодке “Чорний доктор”.

Фото Віталія Паньків

Старий підвал

Це унікальне місце знаходиться також у Берегово. Славиться воно не тільки своїми виноградними нектарами, але й трьохсотлітньою історією.

Продегустувати тут можна виключно сухі марочні вина, вироблені із спеціально адаптованих сортів селекційного винограду.

Дегустаційний зал “Шош”

Уже не одне покоління Шош займається виноробством. Їх сімейна справа процвітала колись, та й зараз не занепадає. Займається виробництвом зараз Карл Карлович. В його дегустаційній залі можна скуштувати близько тридцяти видів білого та червоного вина. Жоден із сортів не містить ні грама цукру та води.

Сім’я Шош цінує традиції своїх предків, тому готують вино так, як це робили ще два століття тому.

Сімейний підвал Параски

Цей столітній зал має чим здивувати гурманів. Дегустацію проводять у великій печері, вирубаній ще в 1920-х роках полоненими. Її довжина сягає близько 17 метрів.

Дають тут скуштувати до десяти різновидів вина, а також рідкісне “Льодяне”. Основним інгредієнтом для легендарного напою є перезрілий виноград. Його не зривають з гілок доти, поки він не засохне до стану, близького до родзинок.

Винороб Іван Урста

Цього гуцула знають на Закарпатті дуже добре, хоч він зараз не надто часто відвідує будь які публічні заходи. Йому цього зараз не надто й треба, бо ім’я винороба працює саме на себе.

Пан Іван має 4 гектари виноградників, де вирощує приблизно 80 сортів.

На дегустації ж пропонує скуштувати дев’ять видів вина. Також для бажаючих відкриває свій погріб, де повно барелів з червоними і білими скарбами.

Для комфортабельного сиро-винного туру Карпатами Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:

050-433-35-33;

050-338-54-44;

050-373-32-51;

097-844-99-44;

097-244-99-44;

067-343-12-31

Також детальніше про сироварні Закарпаття читайте тут: https://bit.ly/2Orgui0 



7 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/