Безвідмовна швидка. Чому диспетчер не може сказати хворому “ні”


Серце в грудній клітці влаштувало танці, щоки горять і хочеться прилягти. Жінка вимірює тиск і викликає швидку, а їй тільки рекомендують випити заспокійливе. Далі злість і бажання сказати декілька не надто приємних слів диспетчеру.

Про такий гіркий досвід телефонного дзвінка на лінію 103 журналісту БРІЗ розповіла франківка Світлана (ім’я змінено). Історія трапилась близько трьох років тому, а страх, що це станеться знову, у жінки залишився до сьогодні. 

За словами регіонального координатора з підтримки реформ охорони здоров’я Програми «U-LEAD з Європою» Василя Височанського, зараз така ситуація просто недопустима. Нова реформа розставила чіткі рамки, в межах яких має працювати екстрена медична допомога. 

“Якщо диспетчеру швидкої надійшов виклик, він не має права не відправляти машину, - зазначає пан Василь. - Це звичайно ж трохи додає роботи бригадам. Деколи доводиться їхати лиш для того, щоб дати хворому таблетку, але ігнорувати жоден дзвінок вони просто не можуть. Хіба, якщо всі карети швидкої на викликах, то диспетчер мусить попросити хворого зачекати трішки”.

Якщо все ж вам відмовили, необхідно одразу телефонувати на гарячу лінію ОДА або Національної служби здоров’я. Там уже зроблять все необхідне, аби до вашого додому прибула медична допомога.

Василь Височанський зазначає, що кожен дзвінок диспетчеру швидкої записують, тому довести факт звернення на лінію 103 легко.
Зазначимо, що все ж є виклик, на який може не виїжджати швидка. Це стосується тільки констатації смерті.  



5 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/