Топ-7 унікальних страв, які ви смакуватимете у Карпатах


Довкола гуцулів витає чимало легенд та здогадок і одна із них про їх довговічність. Говорять, що дужості їм додає не тільки карпатське повітря. Секрет горян криється ще й у їжі, яку вони готують. Сайт франківського перевізника "Мерседес-таксі"  підготував перелік страв, якими гуцули пишаються, їдять ледь не щодня та ще й мандрівників частують.

(фото ілюстративне)

Кулеша

Це страва з кукурудзяного борошна уже давно займає почесне місце на гуцульському столі. Кулеша готується на воді, а в готову страву  додається вершкове масло. Загустілу кашу ріжуть на порції ниткою та  посипають бринзою.

Урізноманітнити і збагатити смак кулеші можна хрусткими шкварками, тушкованими в сметані грибами чи смаженою цибулею.

Гурка

Якщо ви не пробували гурки, то не знаєте, що таке справжня ковбаса. Так зазвичай говорять гуцули і не даремно.

Кладуть горяни в ковбасну “кишку” різноманітні начинки: кукурудзяну або рисову крупу, печінку чи легені, шкварки, обсмажену цибулю та багато іншого. Часто зустрічається і кров’яна гурка. Її готують з додаванням свіжої відвареної крові.

Грибна зупа

Яка ж то гуцульська кухня і без білих грибів?

Найпоширенішою першою стравою в горян  з карпатських свіжих грибів є навариста зупа. Готують її на м’ясному бульйоні. До складу зупи ще входить локшина або дрібна вермішель, зажарка з часника та цибулі, зелень та спеції.

Бограч

Візитівкою Закарпаття віддавна є бограч. Його, як і більшість гуцульських страв, не прийнято готувати на плиті. У казан дають різні види м’яса, овочі і чимало спецій. Страва досить гостра, тому не кожна жінка зголоситься на такий гастро-експеремент, а от чоловіки обожнюють цей суп.

Гуслянка

Ходять чутки, що цей кисломолочний продукт придумали мольфари задля того, щоб бути завжди сильними та здоровими. Готують його зі свіжого молока в глиняному або дерев’яному посуді, вимащеному кислою сметаною.

Справжня гуслянка густа та однорідна, має освіжаючий смак та тонізуючі властивості.

Росівниця

Ця страва також досить поширена на гуцульській кухні. Основними компонентами ромівниці є квашена капуста та кукурудзяне борошно. Більш насиченою страва виходить на відварі з буженини.

До росівниці часто подають картоплю в мундирах.

Бануш

Закриває наш топ коронна страва усіх гуцулів – банош. Його готують тільки на відкритому багатті, щоб набрався вогню і диму. Господарюють біля казана з кашею виключно чоловіки, бо вівчарство і все, що з ним пов’язано – справа сильних рук.

Цю страву ще називають вічним двигуном. Вона дуже ситна та поживна через великий вміст молочних продуктів. Але врахуйте, що правильно зготувати банош може не кожен. Тому за гуцульськими смакотами краще вирушати в Карпати.

Для комфортабельного гастротуру Карпатами Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:

050-433-35-33;

050-338-54-44;

050-373-32-51;

097-844-99-44;

097-244-99-44;

067-343-12-31



1 Листопада 2018 p.
©http://briz.if.ua/