На Івано-Франківщині стартує соціальний проект «Пошук дітей»


Презентували проект в Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області під назвою «Пошук дітей» сьогодні, 31 жовтня.

«Пошук дітей» – це інформаційна розсилка, аби допомогти Національній поліції України у розшуку зниклих дітей, віднині і на території Прикарпаття.

Так, на Івано-Франківщині на запит поліції один із українських операторів мобільного зв’язку буде надсилати СМС-повідомлення абонентам, які могли бути свідками зникнення і можуть повідомити правоохоронним органам інформацію, яка допомогла б відшукати дитину.

Презентували проект заступник начальника ГУНП в Івано-Франківській області Ігор Максимів, начальник управління ювенальної превенції ДПД НПУ Лариса Зуб, піар-менеджер одного із мобільних зв’язків Олександра Гнатик, Т.в.о. начальника управління превентивної діяльності Ірина Зелінська та начальник відділу ювенальної превенції УПД в Івано-Франківські області Алла Бойчук.

Ігор Максимів переконаний, що такий проект дозволить швидше розшукати дитину і завадити злочину. У свою чергу Лариса Зуб зауважила:

«Головне завдання – вчасно повернути дитину додому. При розсилці таких СМС поліцейські запитають батьків чи вони погоджуються на неї».

Алла Бойчук проінформувала, що на території області від початку 2018 року надійшло 98 заяв та повідомлень про зникнення дітей, 96 дітей працівники поліції розшукали протягом доби.

«Кожне зникнення – надзвичайна подія. У кожному випадку ми з’ясовуємо, за яких обставин зникла дитина. Наразі у нас немає не розшуканих дітей».

Про механізм, за яким працюватиме система, розповіла PR-менеджер компанії з надання послуг мобільного зв‘язку у Західному регіоні Олександра Гнатик:

«Сервіс працюватиме на базі СМС-повідомлень з використанням технічних можливостей мобільної мережі для оперативного сповіщення громадян про зниклих дітей. Повідомлення міститимуть інформацію про дитину, обставини її зникнення, посилання на Facebook-сторінку поліції з детальнішою інформацією та фото. Повідомлення отримають абоненти, які знаходилися поруч із місцем зникнення в радіусі від одного до трьох кілометрів. У випадку, якщо вони бачили цю дитину, або володіють якоюсь інформацією про її місцеперебування, вони відразу можуть зателефонувати на оперативну «лінію 102».

Те, що пошукові дії розпочинаються за три дні після повідомлення у поліцію – міф. Бо поліцейські одразу починають пошуки.

Загалом послуга працює таким чином:

Надходить від Національної поліції України запит на SMS-розсилку, що містить інформацію про зниклу дитину та місце, де її бачили востаннє;
Розсилаються інформаційні SMS на номери телефонів абонентів, які могли бути свідками зникнення, адже вони користувалися послугами зв'язку (телефонували, писали SMS або користувалися мобільним інтернетом) у радіусі 1–3 км від місця події;
У тексті SMS є інформація з прикметами зниклої дитини та посилання на сайт МВС з її фотокарткою;
Ті абоненти, які володіють інформацією щодо дитини, можуть допомогти у пошуках, зателефонувавши на номер 102.
Наразі проектом охоплено всі регіони. На черзі залишилися Чернігівщина і Тернопільщина.

Нагадаємо, 30 серпня 2017 року уповноважені представники одного із українських операторів мобільного зв’язку і Національної поліції України підписали Меморандум про співпрацю, у рамках якого впроваджується спільна соціальна послуга «Пошук дітей».



31 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/