На Долинщині відбувся обласний семінар-практикум керівників учнівських лісництв


Нещодавно на базі Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Долинського району та Шевченківського лісництва ДП «Вигодське лісове господарство» відбувся обласний семінар-практикум керівників учнівських лісництв та відповідальних представників держлісгоспів на тему «Базисна роль лісового господарства у впровадженні нових форм та засобів інтегрованого навчання в учнівському лісництві».
У заході взяли участь методист Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Леся Вівчарук, методист Івано-Франківського ОІППО Володимир Гащак, методист Долинської РМК Валентина Гануш, головний спеціаліст із співпраці з освітніми закладами з питань організації діяльності учнівських лісництв Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Констянтин Мельник, провідний фахівець сектору екологічної освіти природного заповідника «Горгани» Роман Кузнєцов, а також керівники учнівських лісництв Івано-Франківськівщини.

Учасники семінару обговорили роль лісового господарства в удосконаленні роботи учнівського лісництва та ознайомилися з новими формами інтегрованого навчання на базі Шевченківського лісництва ДП «Вигодське лісове господарство».

Учні Шевченківської ЗОШ I-II ст. гостинно зустріли учасників семінару. Михайло Оленюк, директор школи, розповів, що у навчальному закладі навчається 247 учнів, працює 30 вчителів. При школі активно діє шкільне лісництво «Юні лісівники», керівником якого є вчитель біології Галина Тисяк. Михайло Оленюк зазначив, що величезну підтримку шкільне лісництво отримує від лісівників ДП «Вигодське лісове господарство».

«Протягом багатьох років одним з найважливіших напрямків роботи Шевченківської школи є природоохоронна діяльність. Для її реалізації на базі школи ще у 1968 році було організовано Шевченківське учнівське лісництво. Щороку члени лісництва вирощували сотні саджанців різних деревних культур, брали участь у зборі та заготівлі насіння для розсадника лісництва. В осінньо-зимовий період юні лісівники виготовляли штучні гнізда під керівництвом працівників Шевченківського лісництва, розвішували годівнички та шпаківні, проводили та брали участь у різних природоохоронних та екологічних заходах. За проведення великої природоохоронної роботи Шевченківське учнівське лісництво неодноразово нагороджувалося почесними грамотами та грошовими преміями», - відзначив керівник школи.

Після презентації роботи шкільного лісництва Михайло Оленюк запросив усіх присутніх на екскурсію шкільним історико-краєзнавчим музеєм, де у кімнаті площею 54 кв.м зібрані експонати старовини, знаряддя праці, зразки старовинної вишивки, бойківський одяг. На стендах висвітлено історію села Шевченкове та розповіді про видатних його вихідців.

Далі учасники семінару переїхали у Шевченківське лісництво, де директор ДП «Вигодське лісове господарство» Олександр Матусевич розповів про роль лісгоспу у відновленні учнівських лісництв на теренах Долинського району.

Після обговорення учасники семінару взяли участь в інтелектуальній грі-змаганні, який підготували учні Шевченківського шкільного лісництва.

Проведений освітній захід вкотре засвідчив актуальність екологічного виховання дітей, організації діяльності учнівських лісництв, проблему їх матеріального забезпечення.



30 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/