Консул посольства США в Україні Наталія Н.Сміт: заповнюйте заявки на "Грін кард" особисто


 

Подати документи на участь у диверсифікаційній лотереї «Грін кард» можна лише в один спосіб – через Інтернет і виключно на одному єдиному сайті www.dvlottery.state.gov, - стверджує керівник відділу імміграційних віз консульського відділу Посольства США в Україні Наталія Н. Сміт, яка відвідала сьогодні місто Івано-Франківськ.

Зі слів пані Сміт, 2 жовтня стартував черговий 30-денний період подання заявок на участь у диверсифікаційній лотереї на 2014 рік, який триватиме до 3 листопада.

Для того, щоб подати заявку, необхідно заповнити на сайті відповідні форми і при цьому заявник має відповідати низці критеріїв. «По-перше, - говорить консул, - кожен претендент повинен мати щонайменш повну середню освіту або її еквівалент. Кожен претендент має право подавати лише одну заявку на один розіграш. Всі подані заявки буде дискваліфіковано, якщо буде подану одну або дві і більше заявок, не залежно від того, ким ці заявки були подані. До заявок слід долучити свою свіжу фотокартку, а в анкету вписати усіх членів родини, включно з дітьми віком до 21 року, незалежно від того, хочуть вони емігрувати до США чи ні».

Розіграш лотереї відбувається в автоматичному режимі: переможців обирає комп’ютер за принципом випадкових чисел. Це, за словами пані Сміт, дозволяє забезпечити абсолютно рівні можливості для перемоги для усіх учасників.

При цьому американська дипломатка особливо наголосила на тій обставині, що участь у розіграші лотереї є абсолютно безкоштовним аж до того моменту, коли після виграшу «Грін-карти» особу буде запрошено на співбесіду до консульства і вона офіційно сплатить до каси передбачений законом консульський збір, про що отримає відповідний касовий чек. Пані Наталія також додала, що громадяни, звісно, можуть користатись послугами різного роду посередників та агентів, але при цьому повинні пам’ятати, що кожен такий агент захоче отримати додаткову платню за свої послуги, і така платня з досвіду опитування переможців лотереї під час консульських співбесід становить від 7 до 20 тисяч доларів. «Навіть для мене в Америці – це дуже великі гроші», - говорить консул. За словами іноземної чиновниці, Держдепартамент США і Консульський центр Кентукі, уповноважений адмініструвати диверсифікаційну лотерею, не мають жодних посередників і агентів, але посольство США не вважає таку агентську діяльність протиправною і єдине, що може зробити, щоб убезпечити заявників від шахраїв та переплати, - це закликати їх, в тому числі і через ЗМІ, особисто подавати заявки, а в разі звернення до різного роду консультаційних структур, принаймні прослідкувати за тим, щоб після направлення анкети отримати унікальний підтверджуючий номер. Такий номер надходить кожному апліканту після того, як система прийме правильно заповнену заявку і тільки за цим унікальним номером заявник може контролювати хід своєї справи, в тому числі і дізнатись час і дату співбесіди в консульстві для отримання американської візи.



12 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/