Прикарпаття: імпорт з Росії продовжує лідирувати в абсолютних показниках


В обсягах імпорту на Івано-Франківщину вагомими були надходження з Російської Федерації. Наступними за нею йдуть такі країни, як Німеччина, Білорусь, Китай, Польща, Румунія та Болгарія.

До слова, імпорт товарів з країн ЄС становив 237,9 млн.дол. США або 43,2% від загальнообласного обсягу імпорту та зменшився проти січня–серпня 2017р. на 1,8%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них.

Якщо порівнювати з експортом, то обсяги експорту збільшилися в 1,7 раза.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 60 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,11 проти минулого року.
Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів область посіла перші місця.
Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 105 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Індії, Польщі, Туреччини, Чехії, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 385,2 млн.дол. США або 63,1% загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем–серпнем 2017р. в 1,6 раза.
У товарній структурі експорту області провідні позиції займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, мінеральні продукти, живi тварини, продукти тваринного походження.
У розрахунку на 1 особу населення в області експортовано товарів на 443,7 дол. США, що відповідає 15 місцю серед регіонів держави.
 



25 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/