Коломийський музей отримав подарунок


У Коломиї в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відбулася презентація проекту «Розмаїття традицій Покуття».
На дійство завітав голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, керівники району, депутати обласної ради, духовенство краю та поціновувачі мистецтва покутян. Гості відвідали виставку, оглянули унікальні роботи майстрині, які поєднують традиції і сьогодення.

«В останні роки на Прикарпатті дуже велика увага приділяється культурно-мистецьким проектам. Ми шукаємо і реалізовуємо нові ідеї, виділяємо на це чималі кошти, презентуємо наші надбання по всій Україні і за її межами, - зазначив під час презентації Олег Гончарук. - Для нас дуже важливою є підтримка, яку область отримує від Українського культурного фонду, очолюваного Мариною Порошенко, зокрема, можливість взяти участь у конкурсі, та високу оцінку проекту прикарпатських майстрів «Розмаїття традицій Покуття».

Очільник області привітав із перемогою представників Коломийської спілки народних майстрів «Журавка» і Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Побажав їм успішно реалізувати власну ініціативу й надалі. Окрім того, для музею Олег Гончарук передав новий мікроавтобус, який допоможе експонувати виставки по всій Україні і її межами.

Від Українського культурного фонду Міністерства культури України переможців привітала Оксана Костан. Успіху у справі популяризації традицій побажала представниця проекту «Вокально-хореографічний національний флешмоб «Від Карачуна до Говерли» Олена Нєкрасова.

За словами керівника спілки Ганни Вінтоняк, метою проекту є популяризація традицій та мистецьких надбань покутян.

«Сьогодні Покуття потребує більшого вивчення та дослідження, - зізнається переможниця конкурсу. – Саме тому я очолила найбільший осередок покутських майстрів, які відновлюють та примножують мистецькі традиції нашого краю».

У рамках презентації на подвір’ї музею також відбулися майстер-класи для дітей зі Сходу, які завітали на урочистості.   19 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/