Діти з Богородчанщини відвідали Польщу


Протягом чотирьох днів діти Богородчанського району перебували в Республіці Польща.
 

Майже півтори десятка дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, батьки яких загинули під час воєнних дій на Сході України, мали можливість познайомитися з культурою, історією та традиціями сусідньої держави. Вони відвідали колишню столицю Польщі - Краків, на власні очі побачили визначні місця та духовні центри повіту Бжеско та гміни Щурово, ознайомилися з освітніми та молодіжними закладами, дізналися більше про життя своїх однолітків-поляків.

Поїздка відбулася на запрошення війта гміни Щурова Мар'яна Залевські в рамках угоди про співпрацю між Богородчанським районом та гміною Щурово, яка діє вже більше десяти років. Метою угоди є співпраця у сфері діяльності органів місцевого самоврядування, культури, освіти, медицини, спорту та молодіжних зустрічей. За роки співпраці між містами-побратимами неодноразово відбувалися обміни офіційними делегаціями.

«Такі заходи зміцнюють міжнародні відносини між Україною та Польщею. Вони дають можливість обмінятися досвідом у різних сферах, окреслити шляхи майбутньої співпраці», - каже начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Іван Ковалик.

Забезпеченням перебування та відпочинком дітей на території сусідньої держави займався виходець з нашого району, який на даний час проживає в Польщі, помічник війта та заслужений працівник культури Республіки Польща Михайло Пастух.

«Хочу від імені опікунів, піклувальників та прийомних батьків висловити щиру вдячність людям, завдяки яким ця поїзда стала можливою. Це – заступник голови Івано-Франківської ОДА Ярослав Паранюк, голова Богородчанської РДА Франко Єжак, а також небайдужі підприємці Віталій Лапко, Іван Сенчак та Богдан Возний. Для дітей це була поїздка, сповнена новими враженнями і цікавими знайомствами. Впевнений, вона їм запам’ятається надовго», - зазначив начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Василь Римарук. 17 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/