У Франківську відбулась дискусія «Якої ми хочемо України»


Масштабна конференція відбулась в Університеті Короля Данила в Івано-Франківську. Учасники дискутували про те, яккий мав би бути подальший шлях України.

Участь у конференції взяв політик Роман Безсмертний.

 «Нам необхідне повне перезаснування інститутів держави. Україні потрібен зовсім інший парламентаризм. Недовіра громадян до діяльності Верховної Ради сягнула критичного рівня», - сказав він.

За словами Безсмертного, в регіонах люди часто говорять фразу «Київ нас не чує». «А як він може чути? В нього є інституційна система, яка доносить позицію регіону? Зараз функціонально забезпечити цей зв'язок окремим депутатам неможливо. Це означає, що Україні потрібний двопалатний парламент», - вважає політик.

Зокрема, Безсмертний переконаний, що Нижня палата має налічувати 300 депутатів, обраних за двотуровою мажоритарною системою. У Верхній палаті повинно бути 150 парламентарів, обраних від регіонів прямим голосуванням. При цьому, на його думку, в межах Верхньої палати має працювати Вища економічна рада, Палата суду, Палата місцевого самоврядування та Палата науки.

Політик сумнівається в тому, що новостворені антикорупційні органи, де працює переважна більшість молодих спеціалістів, зможуть засудити народного депутата чи прем’єр-міністра. «У цих хлопців та дівчат при вигляді навіть народного депутата піджилки трясуться. Чи вони можуть засудити прем’єр-міністра? В українській традиції патерналізм річ страшна. Це означає, що у Верхній палаті повинна бути група людей, яка має здійснювати суд над вищими чиновниками. Йдеться про фахівців за 60 років з відповідною юридичною підготовкою, яким нічого втрачати, крім свого авторитету», - зауважив він.

Водночас Безсмертний застеріг, що переписування лише повноважень президента, прем’єра чи парламенту, як це пропонують деякі політики, нічого не дасть. «Країні потрібні інституційні зміни в системах організації держави. Тому в Конституції треба виписати інший парламентаризм, іншу виконавчу владу, іншу систему місцевого самоврядування, іншу модель взаємодії між центром та регіонами», - наголосив він. 



12 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/