Районна влада Городенківщини порозумілася з газетярами?


З ініціативи Городенківської районної ради відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь голови райдержадміністрації та райради Іван Мороз і Богдан Кобилянський, керівник апарату районної ради Олександра Ґудзик, голови фракцій у районній раді та працівники редакції районної газети «Край».

Приводом для цього стало недостатнє фінансування єдиної газети краю. Із передбачених районним бюджетом ста тисяч гривень виділено половину, й це при тому, що кошти на зарплату колективу газетярі заробляють самі, завдяки передплаті та рекламі, а бюджетні гроші йдуть на папір та друк. Брак коштів призвів до того, що довелося перейти з дванадцяти друкованих аркушів на вісім, що, звичайно, впливає на імідж «Краю», який донедавна тримав перед у негласному змаганні серед районних газет Прикарпаття. До того ж, передбачене бюджетом фінансування — значно менше від тих коштів, які отримують комунальні газети інших районів (у деяких ця сума сягає й трьохсот тисяч гривень).

Голова райдержадміністрації Іван Мороз таку ситуацію з фінансуванням пояснив тим, що довелося брати кредит на відпускні виплати педагогам, а дотації не поступають у повному обсязі. Тож кошти, які надходять у вигляді податків до казни, йдуть на погашення заборгованості перед кредиторами. Щоб не позичати знову гроші, вирішили затягнути паски, тому й недофінансували редакцію. Керівники району надали гарантійного листа одній із друкарень Івано-Франківська із зобов’язанням розрахуватися за газетярські борги, як лише поступлять податки від цукрового заводу, що вже відкрив сезон переробки солодких коренів.

Свою думку з цього приводу висловив голова райради Богдан Кобилянський: «Газета «Край» на восьми сторінках — шлях у нікуди. Але чи справа лише в нестачі коштів, чи, можливо, то кара редакції за її опозицію до діючої влади? Єдина в районі газета (при тім, що місцеве радіо має щоразу меншу аудиторію) має функціонувати належним чином».

Голова однієї з опозиційних фракцій у районній раді Євген Ротерман, за чиїм депутатським запитом і розглядалося питання фінансування газети «Край», зауважив, що п’ятдесят тисяч для районного бюджету — не такі вже й великі кошти, й висловив припущення щодо політичного підґрунтя проблеми.

Редактор газети «Край» Ігор Терлецький нагадав аналогічну ситуацію з недофінансуванням торік: коли поступили гроші, їх уже неможливо було провести через казначейство. Він погодився з надсиланням до друкарні гарантійного листа щодо оплати за друк газети. А також наголосив на помісячному виділенні коштів, як про це йшлося на засіданні бюджетної комісії районної ради. Щоб не доводилося щоразу випрошувати те, що передбачено районним бюджетом.

Сподіваємося, що до річниці з дня заснування «Краю» (перше число часопису, що мало свого часу рекордний для району наклад 12 тисяч, вийшло 13 жовтня 1990 року), гроші на рахунок редакції таки надійдуть. Тим часом газетярі не здають позицій, перейшовши, навіть при безгрошів’ї, на випуск часопису на дванадцяти сторінках, й зроблять усе для того, щоб напередодні передплатної кампанії оправдати довіру читачів.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



11 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/