На Прикарпатті пройшла дискусія щодо взаємодії влади та медіа



Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулася зустріч представників ЗМІ з командою проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності (Solidarity.FundPL), громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» і «Товариство Лева».
На заході обговорювали тему «Взаємодія влади і медіа у просуванні та комунікуванні євроінтеграційних реформ в Івано-Франківській області».

Гості презентували стратегію комунікування Європейської інтеграції України, в основі якої стоїть ідея створення “чотирикутника співпраці” між державними інституціями, міжнародними організаціями, неурядовими організаціями та медіа.

На думку експертів, це зможе допомогти краще координувати комунікування європейської інтеграції на Прикарпатті, уникати дублювання зусиль та планувати масштабні інформаційні кампанії. Експерт проекту Анатолій Марциновський зазначив, що втілення положень стратегії дасть змогу підвищити рівень обізнаності українських медіа-професіоналів щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС та євроінтеграційну тематику.

«Угода про асоціацію України з ЄС складається з набору законодавчих правил і норм, які Україна має перейняти від Європейського Союзу, адже таким чином, це наблизить нашу державу до європейського рівня життя», - наголосив Анатолій Марциновський.

Заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Василь Артим ознайомив команду проекту з поточною ситуацією комунікування євроінтеграційних процесів у Івано-Франківській області. Зазначалося, що обласною державною адміністрацією розроблено розпорядження, яким затверджено перелік заходів, що реалізовуються у рамках Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2020 роки. На офіційному веб-сайті ОДА, а також регіональних засобах масової інформації, систематично подаються заходи щодо проведення на Прикарпатті євроінтеграційних реформ. Зокрема, висвітлено ключові питання під час обговорення на другій робочій сесії VIII засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом, що стосувалися реалізації в Україні реформи децентралізації влади, розвитку пріоритетних для регіону галузей економіки, зокрема туризму.

«Говорячи про євроінтеграцію та нашу область, неможливо не згадати масштабну подію, яка уже стала однією з візитівок нашого регіону – це Міжнародний фестиваль мистецтв країн Карпатського регіону «Карпатський простір», - підкреслив Василь Артим. - Ось уже третій рік поспіль протягом тижня Івано-Франківськ стає злетом для країн Європейського Союзу. Фестиваль «Карпатський простір» - це не тільки велична культурна подія в житті прикарпатців, але й черговий крок у процесі зближення Івано-Франківщини з європейськими країнами».

Власними думками щодо взаємодії влади і медіа у просуванні та комунікуванні евроінтеграційних реформ в області поділився також генеральний директор обласного телебачення «Галичина», голова постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму Ігор Дебенко та заступник начальника управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Галина Макота.



5 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/