В області створюватимуться притулки постраждалих від домашнього насильства


Днями під головуванням заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського відбулося чергове засідання міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
Основними питаннями порядку денного були доручення Уряду про відкриття притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Притулки створюватимуться місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до потреб територіальної громади.

Це будуть місця безпечного тимчасового перебування та комплексної допомоги з наданням психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг.

Своєчасне отримання у притулках якісних соціальних і реабілітаційних послуг жертвами домашнього насильства сприятиме відновленню їхніх соціальних функцій, морального, психічного та фізичного здоров’я.

Обговорили також план проведення інформаційної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який щороку відзначають в Україні 18 жовтня. Саме у цей день в області планується проведення вуличних акцій «Хода за свободу» з метою інформування населення про ризики та небезпеки злочину торгівлі людьми із залученням громадських організацій.3 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/