У Франківську розпочався Міжнародний фестиваль фентезі «Брама-2018»


У театрі кіно «Люм’єр» з цієї нагоди відбулася прес-конференція організаторів літературного фестивалю.
Зазначалося, що свої твори для участі у конкурсі фентезі-оповідань «Брама-2018» направили близько 500 претендентів з усіх регіонів України та Криму. За словами голови журі конкурсу Мирослава Кошика, всі оповідання у рамках конкурсу написані українською мовою. «Наше головне завдання, щоб нові автори продовжували писати, ставали відомими, а також популяризація української мови», - зазначив він. Переможців нагородять грошовими преміями.

Організатори та меценати фестивалю розповіли, що він триватиме до 7 жовтня. Програмою передбачено наукову конференцію «Брами та ключі світу фентезі: як (не) читати та як (не) розуміти?» в Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника, тематичні зустрічі з відомими письменниками, перекладачами, видавцями, лекторії та музичні прем’єри. Також буде організовано книжковий ярмарок та ярмарок хенд-мейду і вуличної їжі, костюмована «Хода Брамників» центральними вулицями міста, окрема програма для дітей.

Упродовж тижня у «Люм’єрі» демонструватимуться фільми у стилі фентезі, а 7 жовтня в обласному музично-драматичному театрі ім.І.Франка пройде церемонія нагородження переможців конкурсу та закриття фестивалю.

У перший день фестивалю всі бажаючі мали змогу поспілкуватися з культовим українським драматургом Павлом Ар’є та переглянути вітчизняний фільм «Брама», знятий за його творами.  2 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/