На Городенківщині розкрадають пам'ятку архітектури


Польський костел у селі Чернялиця знахожиться на межі повної руйнації. Сприяють цьому не природі умови, а люди. Про це заявила франківка Анна Гукова.

"В такому стані знаходиться пам'ятка архітектури в селі Чернелиця Городенківський район Івано-Франківська область. Це польський костел на реставрацію,якого двічі поступали кошти від польської громади. Результат освоєння коштів - тотальне знищення і розкрадання всьго, що вціліло. Людські кістки підняті з поховання.

Дуже цікаве місце для туризму. На території комплекса є руїни, які король речі Посполитої Ян ||| Собецький викорисовував під час війни як фортецю. Споруда датована 1659р. Я бачила багато костелів, а в такому стані перший", - наголосила дівчина.

Довідка:

В ценрті села Чернелиця, на підвищенні, стоїть величний костел святого Антонія. Костел був збудований за фундації власника села Міхала Єжи Чарторийського брацлавського воєводи в 1659 - 1661 роках.
Костел включено до реєстру пам’яток національного значення в 1961 році. Та для його збереження це мало що дало. Ще в 2005 році костел мав гонтову покрівля від часу будівництва, та в 2005 році в храмі сталася пожежа і дах повністю згорів. Під час пожежі був знищений і роспис стін. Неф та пресбітерій зберегли арочні (аспидні) перекриття.1 Жовтня 2018 p.
©http://briz.if.ua/