День без автомобілів


Сьогодні, 22 вересня, у багатьох країнах світу відзначають День без автомобілів. Україна теж не залишилася осторонь. В обласних центрах проводять різного роду просвітницькі заходи, акції, флешмоби задля покращення стану екології і зменшення кількості транспорту на автошляхах.

Франківські підприємці також уже не вперше підтримують цю ініціативу. Цього року до акції приєднався і один з найбільших перевізників на Прикарпатті “Мерседес-Таксі”.
Директор підприємства Наталія Камінська стверджує, що всі ми мусимо зважати на довкілля і не забувати про інших учасників руху, які мають рівні права з автомобілістами.

«Хапайте свої велосипеди, ролики чи самокати і проведіть ці вихідні без автомобілів”, - наголошує Наталія.

Також вона зазначає, що водії повинні згадувати і турбуватись про природу не тільки сьогодні, але й щоденно робити свій внесок у загальну справу. Наприклад, елементарне регулювання двигуна машини може скоротити шкідливі викиди на 10%. І це ще не все, чим можна допомогти довкіллю.

Водіям також рекомендується глушити мотор при зупинках, уникати тривалих пробігів двигуна в холодну пору року, влаштовувати "розвантажувальні дні" без автомобіля, заздалегідь спланувавши, як добиратися до роботи іншим способом.

Зазначимо, що мета сьогоднішньої акції – не витягти людей із автомобілів на один день, а зробити так, щоб кожен автомобіліст рідше повертався до свого автомобіля та був толерантним до інших учасників дорожнього руху. Тому в багатьох європейських містах впроваджуються обмеження використання персональних автомобілів для повсякденної їзди по місту. Але, при цьому, розвивають зручний та комфортний громадський транспорт, велосипедну інфраструктуру та пішохідні зони.

 


 22 Вересня 2018 p.
©http://briz.if.ua/